Menu
Dick Marty: Unë kurrë nuk e kam vënë në fokus tregtinë me organe

Dick Marty: Unë kurrë nuk e kam vënë në fokus tregtinë me organe

Ish-raportuesi i Këshillit të Europës në lidhje me dyshimet për krime lufte të kryera apo urdhëruara nga figurat udhëheqëse të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Dick Marty në një intervistë për radion zvicerane SRF ka thënë se deklarata e prokurorit C...

  1. Ekonomi
  2. Sport
  3. Kronikë
  4. Shëndeti
  5. Teknologji
Qeveria 7.2 milionë euro qira në vit

Qeveria 7.2 milionë euro qira në vit

Miliona euro në vit edhe më tutje vazhdon të paguajë Qever...

Termocentrali i ri nuk mund të ndërtohet deri në vitin 2020

Termocentrali i ri nuk mund të ndërtohet deri në vitin 2020

Kosova do të blejë energji elektrike nga vendet e rajonit ...

Qumështarët kërcënojnë me bllokim të kufijve

Qumështarët kërcënojnë me bllokim të kufijve

Prodhuesit dhe Përpunuesit e Qumështit u kanë dhënë ultima...

Borxhi publik i Kosovës gjysmë miliardi euro

Borxhi publik i Kosovës gjysmë miliardi euro

Borxhi publik i Kosovës ka kaluar mbi 507 milionë euro. Pë...

Aleanca KuqeZi protestë para FSHF dhe FKF: Duam, 'Një Komb, Një Kombëtare'

Aleanca KuqeZi protestë para FSHF dhe FKF: Duam, 'Një Komb, Një Kombëtare'

Aleanca KuqeZi dje në të njëjtën orë në Tiranë d...

Vokrri i lirë, rasti në gjyq

Vokrri i lirë, rasti në gjyq

Pas 48 orësh sa qëndroi në paraburgim, Fadil Vok...

Kupa për shqiptarët

Kupa për shqiptarët

Shkodran Mustafi e shkroi historinë, duke u bërë...

Fuqia gjermane

Fuqia gjermane

Bota është e Gjermanisë. Pas medaljes së argjend...

Policia i arreston, gjykatësi i liron

Policia i arreston, …

Për ta gjetur një person të kërkuar nga gjyqësia...

Autobusi i linjës Salzburg - Prishtinë del nga rruga, 32 të lënduar, 10 rëndë

Autobusi i linjës Sa…

Deri më tash raportohet 30 të lënduar, prej tyre...

Arrestohet i dyshuari për vrasjen e dyfishtë në Pejë

Arrestohet i dyshuar…

Policia më në fund ka prangosur dorasin e dyshua...

Kërcënohet me jetë drejtori i Inspektoratit

Kërcënohet me jetë d…

Gëzim Saraçi, drejtor i Drejtorisë së Inspektora...

Parandaloni ndikimin negativ të televizionit

Parandaloni ndikimin…

Si të bëhet shikimi i TV-së veprimtari e dobishm...

Alkooli vret një person në çdo 10 sekonda

Alkooli vret një per…

Sëmundjet ngjitëse, aksidentet në komunikacion, ...

Ato lindën duke mbajtur dorën e njëra – tjetrës

Ato lindën duke mbaj…

Dy vogëlushe binjake që vuanin nga një sëmundje ...

Java Evropiane e vaksinimit - Njësia e vaksinimit në QKMF të Prishtinës

Java Evropiane e vak…

Me rastin e javës evropiane të vaksinimit, sot, ...

Google përkujtoi filozofin e famshëm mysliman Ibn Ruzhdi

Google përkujtoi fil…

Google, makina gjigante e kërkimit, përkujtoi 88...

Ky është Iphone 6

Ky është Iphone 6

Apple do të zbulojë modelin e radhës të serive p...

Facebook largon nga tregu aplikacion e veçantë për Poke

Facebook largon nga …

Me siguri se ju kujtohet aplikacioni Poke i Face...

iOS 8 pritet të vijë me ndryshime rrënjësore për iPhone dhe iPad

iOS 8 pritet të vijë…

Apple pritet të riformulojë aplikacionin e harta...

Bota Shqiptare

Art & Kulturë

Piktura me temë nga Shqipëria të ekspozuara në Tajvan

29 July, 2014

Piktura me temë nga Shqipëria të ekspozuara në Tajvan

Miku i Shqipërisë dhe ish-atasheu Britanik i Mbrojtjes në Tiranë, Lejtnant Kolon...

Lumenjtë e ëndrrave të Zef Mulajt

28 July, 2014

Lumenjtë e ëndrrave të Zef Mulajt

Nga Lulzim Zogu / ASOKOHE: Asokohe, ndoshta përpara njëzetepesëvitesh, kur jem...

Sportistët e skuadrës Gjermane, 'meteorët' e futbollit të Kupës Botërore, Brazil 2014

27 July, 2014

Sportistët e skuadrës Gjermane, 'meteorët' e futbollit të Kupës Botërore, Brazil 2014

Përgaditën: Agim Staka, Kol Ulaj dhe  Xhevahir Cirongu - Një eveniment kaq i r...

Ura pa lumë

27 July, 2014

Ura pa lumë

Në radhën e shumë trashëgimive të Kulturës dhe të Historisë në Vushtrri, bën p...

Kulla e Sulejman Vokshit nxirret në shitje

27 July, 2014

Kulla e Sulejman Vokshit nxirret në shitje

Secili individ që i ka në dispozicion 500 mijë euro mund të bëhet pronar i kul...

Poezi e dhimbjes dhe e dashurisë

24 July, 2014

Poezi e dhimbjes dhe e dashurisë

Për librin e poetes Teuta Sahiti: Jeta Ylber Ngjyrash(Fidani. Prizren, 2014) ...

Bota Shpirtërore

Përkujtime

Lajmi që më tronditi

29 July, 2014

Lajmi që më tronditi

Me një dhimbje që nuk krahasohet, sot mora lajmin e kombshëm, se paska ndrrue ...

Ndërroi jetë mësuesi i popullit Tefik Ramadani‏

15 June, 2014

Ndërroi jetë mësuesi i popullit Tefik Ramadani‏

Fjalë rasti në ditën kur iu dha Lamtumira e fundit, Mësuesit dhe Patriotit tonë ...

Horroskopi për vitin 2014 - 2015

Koncepte të shkurtëra mbi disa ndalesa

Ç'është ABORTI?! Ç’është ALKOOLI?! Ç'është AMORALITETI?! Ç’është BIXHOZI?! Ç’është DROGA?! Ç’është DUHANI?!
Ç’është KAMATA?! Ç’është MUZIKA?! Ç'është TRAFIKIMI?! Ç'është VËLLAVRASJA?! Ç’është VETËVRASJA?! Ç’është VJEDHJA?!

***** Lexo -- Libra Shqip -- Kliko në foto *****

Ismet Jonuzi - Krosi - Golgota Shqiptare (Pjes 1) Skënder Hushi - THOTI I pavdekshëm na zbulon Atlantidën James W. Pandeli - Oh Shqipëri, Shqipëria ime e mjerë.... Arben LLalla - Demografia e Viseve Shqiptar në Greqinë e Veriut Jakov Milaj - Raca Shqiptare

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Autor të ndryshëm