Menu
Rrezikohen varret shekullore nga keqbërësit në bjeshkë të Kelmendit

Rrezikohen varret shekullore nga keqbërësit në bjeshkë të Kelmendit

Guci Nëntor 2016 / Ne trevën tonë në Plavë Guci asnjëherë nuk ka pasur asnjë gërmim arkeologjik, sepse autoriteteve malaziase nuk ju interesojnë ngulime te tilla me peshë historike që do ti qartësonin edhe më mirë rrënjët tona Ilire. Treva e Plavë...

  1. Ekonomi
  2. Sport
  3. Kronikë
  4. Shëndeti
  5. Teknologji
Dështimi famëkeq i Qeverisë për "Kosovën C" dhe "Kosovën A"

Dështimi famëkeq i Qeverisë për "Kosovën C" dhe "Kosovën A"

Në konferencën e sotme u prezantua modeli i financimit të ...

Zvicra prin me investime në Kosovë

Zvicra prin me investime në Kosovë

260.7 milionë euro janë regjistruar si investime të huaja ...

Takime informuese për bizneset e vogla që dëshirojnë të përfitojnë nga grantet‏

Takime informuese për bizneset e vogla që dëshirojnë të përfitojnë nga grantet‏

Në Komunën e Prishtinës rreth 100 biznese do të përfitojnë...

Salih Bacaj zuri vendin e 3-të në bodybuilding New York‏

Salih Bacaj zuri vendin e 3-të në bodybuilding New York‏

Në garat që u mbajtën me 4 Qershor 2016 në New Y...

Zvicra dhe Shqipëria, dy fate të lidhura me Euro

Zvicra dhe Shqipëria, dy fate të lidhura me Euro

Me gjashtë lojtarë me origjinë shqiptare në ekip...

Euro 2016: Simbolika që përmbajnë emrat e lojtarëve shqiptaro- zvicerane

Euro 2016: Simbolika që përmbajnë emrat e lojtarëve shqiptaro- zvicerane

Çfarë kuptimi kanë emrat e lojtarëve me origjinë...

Zgjidhen Sportistët e Vitit për 2015 në Komunën e Prishtinës‏

Zgjidhen Sportistët e Vitit për 2015 në Komunën e Prishtinës‏

Mbrëmë, në ambientet e ndërtesës së re të Komunë...

Pafundësia e papërgjegjësisë

Pafundësia e papërgj…

Pas skandaleve të njëpasnjëshme në arsimin e Malis...

RrGGK dënon rëndë rastin e ngacmimit seksual të së miturës nga zyrtari komunal në Istog

RrGGK dënon rëndë ra…

Dje, sipas burimeve të Koha.net, u bë i njohur l...

Berna, emra shqiptarësh jo në listat e pastrimeve të parave në Zvicër

Berna, emra shqiptar…

Zyra për pastrimin e parave (MROS) raporton se j...

Vazhdon eksodi: Kapen 22 shqiptarë në kamion frigoriferi, synonin Britaninë

Vazhdon eksodi: Kape…

Policia franceze ka ndaluar rreth 22 klandestinë...

Propolis (Vlerat, rëndësia, përbërja, dhe përdorimi i propolist në mjeksi)

Propolis (Vlerat, rë…

(Droge e pasur me flavonoide) Propolis eshte ma...

Si rezultat i kësaj terapie, klienti humbet 6-7 kg në 10 seanca të plota dobësimi

Si rezultat i kësaj …

"Anila Kalleshi's Center" ofron një trajtim spec...

"Shëtitja e shëndetshme" tek Anila Kalleshi

"Shëtitja e shë…

GravitySlim është "shëtitja e shëndetshme" në sh...

Sheqeri - E vërteta e ëmbël

Sheqeri - E vërteta …

Nga Anila Kalleshi-dietologe Trupi njerëzor ësh...

4 NINJA presin lëvizjen tuaj!

4 NINJA presin lëviz…

Katër NINJA duan të nisen në mision – por, për t...

Shqipja në Beograd mungon, kurse në Gjenevë gjuhë zyrtare, në panairin ndërkombëtar

Shqipja në Beograd m…

"Shqipja ne Beograd mungon, kurse ne Gjenevë gju...

Trigonom lanson aplikacionin edukativ të radhës - “Numrat”

Trigonom lanson apli…

Për fëmijët nuk ka qenë asnjëherë më i lehtë dhe...

 Këta janë, sot për sot, smartphone-t më të mirë në botë

Këta janë, sot për …

19. BlackBerry Q10Nëse je ende i dhënë pas idesë...

Bota Shqiptare

Art & Kulturë

Xhelil Musa nderohet me dekoratën e lartë, "Nënë Tereza"

04 December, 2016

Xhelil Musa nderohet me dekoratën e lartë, "Nënë Tereza"

-Në ceremoni morën pjesë edhe kryetarët e disa shoqatave shqiptare, si: Hasan Qy...

Daja, përuron një botim të ri, në ditën e mbylljes së panairit të librit, "Tirana 2016"

30 November, 2016

Daja, përuron një botim të ri, në ditën e mbylljes së panairit të librit, "Tirana 2016"

(“Kur kam Atdheun, kam gjithçka”(Poezi,  përjetime dhe vlerësime), me autor Sa...

Një libër tavoline për prindërit e rinj

29 November, 2016

Një libër tavoline për prindërit e rinj

Universiteti “Aleksandër Xhuvani” dhe Rotary Club Elbasan, më 07 nëntor 2016, ...

Diversiteti dhe hapësirat lirike

29 November, 2016

Diversiteti dhe hapësirat lirike

Vëzhgime mbi librin "Nënë ti hije e kaltërt prej loti" e poetit shqiptaro- ame...

"Kufiri, ky ndarës i madh i shqiptarëve"

29 November, 2016

"Kufiri, ky ndarës i madh i shqiptarëve"

Nga Albert Z. ZHOLI (shkrimtar, publicist) / Libri i ri i studiuesit të histor...

Një përmendore poetike me vlera unikale

28 November, 2016

Një përmendore poetike me vlera unikale

Pa dyshim që është një punë mjaft serioze dhe me një përkushtim të rrallë prof...

Bota Shpirtërore

Përkujtime

Ndahet nga jeta, Shaban Zmajli i Rosujës Ilire!....

05 December, 2016

Ndahet nga jeta, Shaban Zmajli i Rosujës Ilire!....

(Një "letër"ose bashkëbisedim, përmes Internetit) Nderim e kujtim - nga Murat...

Ndahet nga jeta shkrimtari dhe publicisti Bahri Myftari

30 November, 2016

Ndahet nga jeta shkrimtari dhe publicisti Bahri Myftari

Me hidhërim të madh lajmërojmë se sot më 11 nëntor 2016, u nda nga jeta shkrim...

Horroskopi për vitin 2014 - 2015

***** Lexo -- Libra Shqip -- Kliko në foto *****

Flora Peci - Kosova e kullave të heshtura Brahim Avdyli - Vetëvrasja e një poeti - Dramë Televizive Adem Zaplluzha - Ajo nuk erdhi sonte Mimoza Agalliu - Shtatorja e kurorës Dr. Sc. Hamdi Mediu - Kontributi i Nexhmedin B. Sezairit në organizatën Nacional Demokratike Shqiptare

Ismet Jonuzi - Krosi - Golgota Shqiptare (Pjes 1) Skënder Hushi - THOTI I pavdekshëm na zbulon Atlantidën James W. Pandeli - Oh Shqipëri, Shqipëria ime e mjerë.... Arben LLalla - Demografia e Viseve Shqiptar në Greqinë e Veriut Jakov Milaj - Raca Shqiptare

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Autor të ndryshëm