Menu
Gjenevë, Komiteti i Helsinkit në OKB, akuzon Maqedoninë për tortura dhe fshehjen e tyre

Gjenevë, Komiteti i Helsinkit në OKB, akuzon Maqedoninë për tortura dhe fshehjen e tyre

Në seancën e 54-të të komitetit të OKB-së kunder torturave sipas radhës po shqyrtohet edhe situata ne ish-republikën jugosllave të Maqedonisë, raporti i tretë periodik të Republikës së Maqedonisë, Komiteti i Helsinkit ka kritikuar ashpër autoritete...

  1. Ekonomi
  2. Sport
  3. Kronikë
  4. Shëndeti
  5. Teknologji
Prezantimi i gjendjes së punëtorëve në kompanitë e ndërtimit‏

Prezantimi i gjendjes së punëtorëve në kompanitë e ndërtimit‏

Sot më 1 maj 2015, Qendra për Hulumtim, Dokumentim dhe Pub...

Kryetari Ahmeti priti në takimi kryetarin e Odës Ekonomike të Kosovës, Safet Gërxhaliun

Kryetari Ahmeti priti në takimi kryetarin e Odës Ekonomike të Kosovës, Safet Gërxhaliun

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti u takua me...

ARD: Ku shkuan miliardat e derdhura në Kosovë?

ARD: Ku shkuan miliardat e derdhura në Kosovë?

Televizioni i parë publik gjerman (ARD) ka shfaqur më 12...

Kryetari Ahmeti priti në takim kampionët‏

Kryetari Ahmeti priti në takim kampionët‏

Lojtarët dhe drejtuesit e ​"Sigal Prishtinës", u...

Së shpejti: Bokseri serb Golubovic përballë pitbullit shpiptar

Së shpejti: Bokseri serb Golubovic përballë pitbullit shpiptar

Bokseri i njohur kosovar Agim Giovanni Abdullahu...

Vokrri dorëzon zyrtarisht aplikimin për anëtarësim e Kosovës në UEFA

Vokrri dorëzon zyrtarisht aplikimin për anëtarësim e Kosovës në UEFA

-Ne seline e UEFA-s ne Nyon të Zvcrës pas dy orë...

Berna, emra shqiptarësh jo në listat e pastrimeve të parave në Zvicër

Berna, emra shqiptar…

Zyra për pastrimin e parave (MROS) raporton se j...

Vazhdon eksodi: Kapen 22 shqiptarë në kamion frigoriferi, synonin Britaninë

Vazhdon eksodi: Kape…

Policia franceze ka ndaluar rreth 22 klandestinë...

Deputeti serb kërkohet nga Interpoli për krime në Kosovë

Deputeti serb kërkoh…

Interpoli ka futur ne listen e te kerkuarve nje ...

Viktima e dytë e ekzodit kosovar: Vdes në Hungari voglushja dyvjeçare nga Vitia

Viktima e dytë e ekz…

Voglushja dyvjeçare nga Vitia ishtë viktima e dy...

Dr. Hoxha: Vdekshmëria e foshnjave në 2014 vetëm 10 promil

Dr. Hoxha: Vdekshmër…

Duke krahasuar shkallën e vdekshmërisë së foshnj...

Dhjamosja, faktor risku për shfaqjen e gjendjeve patologjike

Dhjamosja, faktor ri…

Obeziteti është një faktor rreziku së bashku me ...

Më shqetëson burri, se është bërë musliman

Më shqetëson burri, …

Përshëndetje, doktor Demiri! Jam prej 8 vjetësh e ...

Kontrolloni potencialin tuaj të detoksifikimit

Kontrolloni potencia…

Balanca ndërmjet konsumimit të antioksidantëve d...

Shqipja në Beograd mungon, kurse në Gjenevë gjuhë zyrtare, në panairin ndërkombëtar

Shqipja në Beograd m…

"Shqipja ne Beograd mungon, kurse ne Gjenevë gju...

Trigonom lanson aplikacionin edukativ të radhës - “Numrat”

Trigonom lanson apli…

Për fëmijët nuk ka qenë asnjëherë më i lehtë dhe...

 Këta janë, sot për sot, smartphone-t më të mirë në botë

Këta janë, sot për …

19. BlackBerry Q10Nëse je ende i dhënë pas idesë...

Google përkujtoi filozofin e famshëm mysliman Ibn Ruzhdi

Google përkujtoi fil…

Google, makina gjigante e kërkimit, përkujtoi 88...

Bota Shqiptare

Art & Kulturë

Poezia e metaforave në lëvizje, e Silva Tërnavës

03 May, 2015

Poezia e metaforave në lëvizje, e Silva Tërnavës

Poezia e Silves përmes leximit dhe interpretimit të saj, tepër ekspresive.... ...

Falja e poetit Adem Zaplluzha

29 April, 2015

Falja e poetit Adem Zaplluzha

Në mendimet e poetit Adem Zaplluzha për me vizatua zogun në mur, zogun e paqes...

Sakrifica sublime  e Ing.Feriz Gurit – akt heorik i luftëtarit të lirisë

29 April, 2015

Sakrifica sublime e Ing.Feriz Gurit – akt heorik i luftëtarit të lirisë

Të nderuara familje të dëshmorëve,  E nderuara familja Guri. Të nderuar të pra...

Ing.Feriz Guri (Komandant Shpata) shembull i rrallë i patriotizmit dhe atdhedashurisë

29 April, 2015

Ing.Feriz Guri (Komandant Shpata) shembull i rrallë i patriotizmit dhe atdhedashurisë

E Nderuara familje e dëshmorit Feriz Guri – Komandant Shpata,dhe familje të të...

Shoqata Humanitare “Kërçova” në Vjenë, dinjitet dhe krenari e ynë

28 April, 2015

Shoqata Humanitare “Kërçova” në Vjenë, dinjitet dhe krenari e ynë

Nga: Reis Mirdita - Sivjet për herë të dytë radhazi, Shoqata Humanitare « KËRÇ...

Vjershërimet e buzëqeshjeve të humbura

25 April, 2015

Vjershërimet e buzëqeshjeve të humbura

Kur mendja jonë merr rrugë nëpër udhët me shkronja, na bëhet i pashmangshëm ka...

Bota Shpirtërore

Përkujtime

Tinguj jete

30 April, 2015

Tinguj jete

Nuk e kisha menduar asnjëherë të ulesha dhe të shkruaja disa nga kujtimet e mi...

Në shenjë të 23-vjetorit të vdekjes dhe 33-vjetorit të atentatit të atdhetarit, Din Egriu

24 April, 2015

Në shenjë të 23-vjetorit të vdekjes dhe 33-vjetorit të atentatit të atdhetarit, Din Egriu

Edhe qielli vajton për Dinin tonë bujar e të përvuajtur !-Thanë disa dibranë. ...

Horroskopi për vitin 2014 - 2015

***** Lexo -- Libra Shqip -- Kliko në foto *****

Flora Peci - Kosova e kullave të heshtura Brahim Avdyli - Vetëvrasja e një poeti - Dramë Televizive Adem Zaplluzha - Ajo nuk erdhi sonte Mimoza Agalliu - Shtatorja e kurorës Dr. Sc. Hamdi Mediu - Kontributi i Nexhmedin B. Sezairit në organizatën Nacional Demokratike Shqiptare

Ismet Jonuzi - Krosi - Golgota Shqiptare (Pjes 1) Skënder Hushi - THOTI I pavdekshëm na zbulon Atlantidën James W. Pandeli - Oh Shqipëri, Shqipëria ime e mjerë.... Arben LLalla - Demografia e Viseve Shqiptar në Greqinë e Veriut Jakov Milaj - Raca Shqiptare

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Autor të ndryshëm