Menu
Mërgimtarët nga Gjermania kundër “Zajednicës”‏

Mërgimtarët nga Gjermania kundër “Zajednicës”‏

Në suaza të komunikimit të ndërsjellë si përfaqësues të mërgatës shqiptare, më 27 shtator në Hannover të Gjermanisë, një delegacion përfaqësues i Kryesisë së Qendrës së VETËVENDOSJE!-s në Gjermani, në përbërje nga nënkryetari i Qendrës Ibrahim Isla...

  1. Ekonomi
  2. Sport
  3. Kronikë
  4. Shëndeti
  5. Teknologji
Takime informuese për bizneset e vogla që dëshirojnë të përfitojnë nga grantet‏

Takime informuese për bizneset e vogla që dëshirojnë të përfitojnë nga grantet‏

Në Komunën e Prishtinës rreth 100 biznese do të përfitojnë...

AAB organizoi tryezën në temën "Trendet aktuale ekonomike në Kosovë"

AAB organizoi tryezën në temën "Trendet aktuale ekonomike në Kosovë"

Në kuadër të Manifestimit "Ditët e AAB-së, 2015", Fakultet...

Prezantimi i gjendjes së punëtorëve në kompanitë e ndërtimit‏

Prezantimi i gjendjes së punëtorëve në kompanitë e ndërtimit‏

Sot më 1 maj 2015, Qendra për Hulumtim, Dokumentim dhe Pub...

Ndahen rekuizita për klubet sportive të kryeqytetit‏

Ndahen rekuizita për klubet sportive të kryeqytetit‏

Drejtoresha e Drejtorisë së Kulturës, Rinisë dhe...

Kryetari Ahmeti priti në takim nënkampionen botërore të boksit, Donjeta Sadiku‏

Kryetari Ahmeti priti në takim nënkampionen botërore të boksit, Donjeta Sadiku‏

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ...

FIFA, pas dy vitesh flasim për Kosovë

FIFA, pas dy vitesh flasim për Kosovë

Skandalet e fundit në shtëpinë më të madhe të fu...

Kryetari Ahmeti priti në takim kampionët‏

Kryetari Ahmeti priti në takim kampionët‏

Lojtarët dhe drejtuesit e ​"Sigal Prishtinës", u...

Berna, emra shqiptarësh jo në listat e pastrimeve të parave në Zvicër

Berna, emra shqiptar…

Zyra për pastrimin e parave (MROS) raporton se j...

Vazhdon eksodi: Kapen 22 shqiptarë në kamion frigoriferi, synonin Britaninë

Vazhdon eksodi: Kape…

Policia franceze ka ndaluar rreth 22 klandestinë...

Deputeti serb kërkohet nga Interpoli për krime në Kosovë

Deputeti serb kërkoh…

Interpoli ka futur ne listen e te kerkuarve nje ...

Viktima e dytë e ekzodit kosovar: Vdes në Hungari voglushja dyvjeçare nga Vitia

Viktima e dytë e ekz…

Voglushja dyvjeçare nga Vitia ishtë viktima e dy...

"Shëtitja e shëndetshme" tek Anila Kalleshi

"Shëtitja e shë…

GravitySlim është "shëtitja e shëndetshme" në sh...

Sheqeri - E vërteta e ëmbël

Sheqeri - E vërteta …

Nga Anila Kalleshi-dietologe Trupi njerëzor ësh...

Le të ndihmojmë zemrën nëpërmjet dietës

Le të ndihmojmë zemr…

Një ushqyerje "e lehtë" të ndihmon të kontrollos...

Miti i një diete të mirëbalancuar

Miti i një diete të …

Dietologia Anila Kalleshi sjell të dhëna të holl...

4 NINJA presin lëvizjen tuaj!

4 NINJA presin lëviz…

Katër NINJA duan të nisen në mision – por, për t...

Shqipja në Beograd mungon, kurse në Gjenevë gjuhë zyrtare, në panairin ndërkombëtar

Shqipja në Beograd m…

"Shqipja ne Beograd mungon, kurse ne Gjenevë gju...

Trigonom lanson aplikacionin edukativ të radhës - “Numrat”

Trigonom lanson apli…

Për fëmijët nuk ka qenë asnjëherë më i lehtë dhe...

 Këta janë, sot për sot, smartphone-t më të mirë në botë

Këta janë, sot për …

19. BlackBerry Q10Nëse je ende i dhënë pas idesë...

Bota Shqiptare

Art & Kulturë

Mendime rreth dramës së Gjergj Kola, “Dashuria me birë” ose: Pusi, si metaforë e Dashurise dhe varrit të saj!

30 September, 2015

Mendime rreth dramës së Gjergj Kola, “Dashuria me birë” ose: Pusi, si metaforë e Dashurise dhe varri…

Për mua, një roman, dramë a poezi, duhet t’i japë shkëndijat e së magjishmes q...

Në ekspozitën e pikturës "Enigma", të Dhimitra Misrasi-Lusha

26 September, 2015

Në ekspozitën e pikturës "Enigma", të Dhimitra Misrasi-Lusha

Nga Murat Gecaj - Siç dihet, në mjediset e Muzeut Historik Kombëtar të kryeqyt...

Oltjona Selamaj, përuron dy libra poetikë, në "Art Galery"

20 September, 2015

Oltjona Selamaj, përuron dy libra poetikë, në "Art Galery"

  * * * * * Tashmë, po bëhen të zakonshëm përurimet e librave në qendra kultur...

Pelivan Bajrami, poeti lirik me kostum kombëtar

19 September, 2015

Pelivan Bajrami, poeti lirik me kostum kombëtar

…Qesh prej zorit, qan prej gazit. Nga MSC. Albert HABAZAJ - “Qerratai” Peliva...

Fjalori frazeologjik Rusisht-Shqip i prof. Eshref Ymerit vepër madhore e leksikografisë sonë dygjuhëshe

19 September, 2015

Fjalori frazeologjik Rusisht-Shqip i prof. Eshref Ymerit vepër madhore e leksikografisë sonë dygjuhë…

Nga Prof. Hajri Shehu - Këto ditë doli nga shtypi "Fjalor frazeologjik rusisht...

Përurim librash në institutin Albanologjik - Prishtinë

13 September, 2015

Përurim librash në institutin Albanologjik - Prishtinë

Më 11 Shtator 2015, në ora 12,oo u bë përurimi i tri librave në ambientin e In...

Bota Shpirtërore

Përkujtime

Në përkujtim të shuarjes të Kryeplakut të Kosovës‏

12 September, 2015

Në përkujtim të shuarjes të Kryeplakut të Kosovës‏

KUR MËRGATA FESTONTE 93-VJETORIN E MARK KRASNIQIT Shkruan: Idriz Zeqiraj - Në...

Në 21-vjetorin e vdekjes së atdhetarit të dëshmuar mbarëkombëtar - Bedri Kyçyku

01 September, 2015

Në 21-vjetorin e vdekjes së atdhetarit të dëshmuar mbarëkombëtar - Bedri Kyçyku

Kaçanik, o shkamb e gur’, pritesh e vritesh për flamur’! (popullore) Dy lule ka...

Horroskopi për vitin 2014 - 2015

***** Lexo -- Libra Shqip -- Kliko në foto *****

Flora Peci - Kosova e kullave të heshtura Brahim Avdyli - Vetëvrasja e një poeti - Dramë Televizive Adem Zaplluzha - Ajo nuk erdhi sonte Mimoza Agalliu - Shtatorja e kurorës Dr. Sc. Hamdi Mediu - Kontributi i Nexhmedin B. Sezairit në organizatën Nacional Demokratike Shqiptare

Ismet Jonuzi - Krosi - Golgota Shqiptare (Pjes 1) Skënder Hushi - THOTI I pavdekshëm na zbulon Atlantidën James W. Pandeli - Oh Shqipëri, Shqipëria ime e mjerë.... Arben LLalla - Demografia e Viseve Shqiptar në Greqinë e Veriut Jakov Milaj - Raca Shqiptare

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Autor të ndryshëm