Menu
Kuçi: Votuam partneritetin me bashkësinë ndërkombëtare e jo Gjykatën

Kuçi: Votuam partneritetin me bashkësinë ndërkombëtare e jo Gjykatën

Zëvendëskryeministri dhe ministri i drejtësisë, Hajredin Kuçi, ka thënë se nuk është votuar Gjykata Speciale, por është votuar partneriteti me Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe me Bashkësinë Evropiane.Kuçi këto komente i bëri në emisionin “Zona e...

  1. Ekonomi
  2. Sport
  3. Kronikë
  4. Shëndeti
  5. Teknologji
Ana e errët e Rrugës së Kombit

Ana e errët e Rrugës së Kombit

“Rruga e Kombit” shtrihet nëpër këndin më të varfër dhe më...

Monopolet milionëshe të 'Devollit'

Monopolet milionëshe të 'Devollit'

Qendrës së Automjeteve të Kosovës (QAK), “Eurolab”, në pro...

Thaçi premton përkrahje për biznese

Thaçi premton përkrahje për biznese

Kryeministri i vendit, Hashim Thaçi, ka vazhduar mbështetj...

Thaçi premton Akademi Fluturimi në Gjakovë

Thaçi premton Akademi Fluturimi në Gjakovë

Tre shtete të Bashkimit Evropian kanë shprehur interesim q...

Filloi sot planifikimi për rinovimin e pjesshëm të Stadiumit të Prishtinës‏

Filloi sot planifikimi për rinovimin e pjesshëm të Stadiumit të Prishtinës‏

Drejtori i Drejtorisë së Infrastrukturës Lokale,...

Hënes, evazioni fiskal është gati 2 miliardë

Hënes, evazioni fiskal është gati 2 miliardë

164 mln euro evazion fiskal në kontratën e "Adid...

Shaqiri vs Januzaj, çerekefinalja shqiptare evropiane

Shaqiri vs Januzaj, çerekefinalja shqiptare evropiane

Mbrojtësi i titullit, Bayern Munchen do të përba...

55 vjet burg për grupin kriminal që mbytën 15 emigrantë kosovarë në lumin Tisa

55 vjet burg për gru…

PRESHEVË, 15 prill  -Nëntë anëtar të grupit krim...

Masakër në Itali, shqiptari nga Mitrovica godet tri herë me thikë të birin

Masakër në Itali, sh…

Z. H. 49 vjeç nga Mitrovica sulmon djalin e tij ...

Franca arreston serbin e dyshuar për djegien e 59 personave

Franca arreston serb…

Policia franceze mëngjësin e djeshëm ka arrestua...

‘Edlira Dobrushi i qëlloi 90 herë me thikë 3 vajzat e saj’

‘Edlira Dobrushi i q…

Prokuroria e Leccos ka bërë publike ekspertizën ...

Fuqia e frikës

Fuqia e frikës

Është një ndjenjë në dukje irracionale. E megjit...

Si e lash duhanin

Si e lash duhanin

Desha të marr për titull: Si e lënë duhanin burrat...

Barnat "placebo", me efekt të barnave të vërteta?

Barnat "placebo…

Një studim i kryer nga universiteti i Oksfordit ka...

Pesë ushqimet që ju ndihmojnë të flini

Pesë ushqimet që ju …

Nuk ju zë gjumi dhe kur zgjoheni gjatë natës nuk ...

iOS 8 pritet të vijë me ndryshime rrënjësore për iPhone dhe iPad

iOS 8 pritet të vijë…

Apple pritet të riformulojë aplikacionin e harta...

Prezantohet Mercedes-Benz C Class

Prezantohet Mercedes…

Para pak kohësh, “Mercedes-Benz”, publikoi fotot...

Papa: Interneti – 'dhuratë nga Zoti'

Papa: Interneti – 'd…

Papa Francesko thotë se Interneti është "dhuratë...

Përdorimi i kodeve SWIFT nis nga e hëna

Përdorimi i kodeve S…

Më 9 dhjetor do të fillojë zyrtarisht lidhja në S...

Bota Shqiptare

Art & Kulturë

'Engjëjt e shuar' dhe një yllësi e prekshme, por e pakapshme...

22 April, 2014

'Engjëjt e shuar' dhe një yllësi e prekshme, por e pakapshme...

Mendime mbi vëllimin poetik të Fatmir R. Gjatës, mikut tim, që më mëson si gjuhe...

Mesazhe Dashurie nga Albert Zholi

18 April, 2014

Mesazhe Dashurie nga Albert Zholi

Ky libërth xhepi i dedikohet dashurisë, fjalës më të bukur të zemrës, virtytit...

Intervenimi i NATO-s në Kosovë ishte rasti historik i kësaj aleance që nga themelimi

18 April, 2014

Intervenimi i NATO-s në Kosovë ishte rasti historik i kësaj aleance që nga themelimi

Fjala e kolonel Xhavit Sadrijajt në përurimin e  Librit “INTERVENIMI I NATO-S ...

Përmendore Poetike kushtuar Sali Çekajt

18 April, 2014

Përmendore Poetike kushtuar Sali Çekajt

"Puhizë mbi KOSHARE" Shkruan: Gani Qarri - Para disa kohësh u botua libri më i ...

Lëvizja Kulturore e Dramës Shqipe në Iliridë

18 April, 2014

Lëvizja Kulturore e Dramës Shqipe në Iliridë

Përgatiti: Ibrahim Egriu - Kujtesë e paharruar nga takimi me heroin Jusuf Gërval...

'Satira e Ramiz Kelmendit - Fshikullim me zjarr përcëllues'

16 April, 2014

'Satira e Ramiz Kelmendit - Fshikullim me zjarr përcëllues'

Studiuesi Hashim Baftiari: 'Satira e Ramiz Kelmendit - Fshikullim me zjarr përcë...

Bota Shpirtërore

Përkujtime

Në shenjë të 22-vjetorit të vdekjes dhe 33-vjetorit të atentatit të atdhetarit, Din Egriu

23 April, 2014

Në shenjë të 22-vjetorit të vdekjes dhe 33-vjetorit të atentatit të atdhetarit, Din Egriu

Përgaditi: Ibrahim Egriu - Më 24 prill 2014 mbushen 22 vjet nga dita kur pushoi ...

Përkujtim dëshmorit të kombit Jusuf.H.Pollomi

15 April, 2014

Përkujtim dëshmorit të kombit Jusuf.H.Pollomi

Sa vite kaluan dhe shpejtë gjurmët e historisë na kthejnë në bëmat dhe kontribut...

Horroskopi për vitin 2014 - 2015

Koncepte të shkurtëra mbi disa ndalesa

Ç'është ABORTI?! Ç’është ALKOOLI?! Ç'është AMORALITETI?! Ç’është BIXHOZI?! Ç’është DROGA?! Ç’është DUHANI?!
Ç’është KAMATA?! Ç’është MUZIKA?! Ç'është TRAFIKIMI?! Ç'është VËLLAVRASJA?! Ç’është VETËVRASJA?! Ç’është VJEDHJA?!

Autor të ndryshëm