Menu
RrGGK kërkon hetimin e rastit skandaloz në  Klinikën Obstetrike Gjinekologjike të QKUK-së

RrGGK kërkon hetimin e rastit skandaloz në Klinikën Obstetrike Gjinekologjike të QKUK-së

Rrjeti i Grupeve të Grave të Kosovës (RrGGK) e ka pranuar me shqetësim lajmin se një grua (S.K) ka lindur foshnjën e saj në korridorin e Klinikës Obstetrike Gjinekologjike të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës (QKUK). RrGGK shpreh shqetësimin...

  1. Ekonomi
  2. Sport
  3. Kronikë
  4. Shëndeti
  5. Teknologji
Bruksel, Hahn: Varfëria, kriza ekonomike dhe sociale në Kosovë shkaktare e ekzodit

Bruksel, Hahn: Varfëria, kriza ekonomike dhe sociale në Kosovë shkaktare e ekzodit

BE, 660 milionë euro ndihmë Kosovës për periudhën 2014-202...

Nesër ne Davos-in e “bardhe” dhe të blinduar fillon Forumi Ekonomik Botëror

Nesër ne Davos-in e “bardhe” dhe të blinduar fillon Forumi Ekonomik Botëror

Davos, 20 janar - Ne Davos-in e "bardhë" nga bora dhe të b...

Frangu i Zvicrës (i fortë) gati një me një me Euron

Frangu i Zvicrës (i fortë) gati një me një me Euron

Zyrat e këmbimit Gjenevës nuk kishtin reflektuar plotësish...

Shitësit e pronave në krizë

Shitësit e pronave në krizë

67% e agjentëve imobiliarë nuk kanë shitur asnjë banesë në...

Futbollisti nigerian e përqafoi Islamin

Futbollisti nigerian e përqafoi Islamin

Emeka Ezeugo: Përqafimi i Islamit më bëri më të ...

Malsori i ri nga Vuthajt po shëndrit në atletikë

Malsori i ri nga Vuthajt po shëndrit në atletikë

Jetmir Gocaj është një Yllë i atletikës që me pe...

Duka: Serbia dhe UEFA fituan nën tavolinë, ne do të fitojmë mbi tavolinë!

Duka: Serbia dhe UEFA fituan nën tavolinë, ne do të fitojmë mbi tavolinë!

Vendimi i Komisionit të Disiplinës së UEFA-s, jo...

Deputeti serb kërkohet nga Interpoli për krime në Kosovë

Deputeti serb kërkoh…

Interpoli ka futur ne listen e te kerkuarve nje ...

Viktima e dytë e ekzodit kosovar: Vdes në Hungari voglushja dyvjeçare nga Vitia

Viktima e dytë e ekz…

Voglushja dyvjeçare nga Vitia ishtë viktima e dy...

Helmohen rreth 20 nxënës të gjimnazit 'Skenderbeu' në Preshevë

Helmohen rreth 20 nx…

Sot ne oret e padarkës rreth 20 nxënës, 17 prej ...

Mediapart: EULEX i zhytur në skandale dhe korrupsion

Mediapart: EULEX i z…

Tre nga zyrtarët më të lartë të të EULEX-it me m...

Më shqetëson burri, se është bërë musliman

Më shqetëson burri, …

Përshëndetje, doktor Demiri! Jam prej 8 vjetësh e ...

Kontrolloni potencialin tuaj të detoksifikimit

Kontrolloni potencia…

Balanca ndërmjet konsumimit të antioksidantëve d...

Parandaloni ndikimin negativ të televizionit

Parandaloni ndikimin…

Si të bëhet shikimi i TV-së veprimtari e dobishm...

Alkooli vret një person në çdo 10 sekonda

Alkooli vret një per…

Sëmundjet ngjitëse, aksidentet në komunikacion, ...

Trigonom lanson aplikacionin edukativ të radhës - “Numrat”

Trigonom lanson apli…

Për fëmijët nuk ka qenë asnjëherë më i lehtë dhe...

 Këta janë, sot për sot, smartphone-t më të mirë në botë

Këta janë, sot për …

19. BlackBerry Q10Nëse je ende i dhënë pas idesë...

Google përkujtoi filozofin e famshëm mysliman Ibn Ruzhdi

Google përkujtoi fil…

Google, makina gjigante e kërkimit, përkujtoi 88...

Ky është Iphone 6

Ky është Iphone 6

Apple do të zbulojë modelin e radhës të serive p...

Bota Shqiptare

Art & Kulturë

Libri i 34-t i Flori Bruqit - 'Diademë Letrare II'

06 March, 2015

Libri i 34-t i Flori Bruqit - 'Diademë Letrare II'

Që në krye të këtyre shënimeve për librin e fundit (i 34-ti), "Diademë Letrare...

Simpozium shkencor, kushtuar Shtjefën Gjeçovit,

04 March, 2015

Simpozium shkencor, kushtuar Shtjefën Gjeçovit,

Në prag të festës së 7 Marsit Siç është e njohur dhe na tregon tani prof. Mus...

Kosmogonia e një poeti Kosovar

04 March, 2015

Kosmogonia e një poeti Kosovar

Nga Bedri Neziri dhe Xhevahir Cirongu Ky libër është një përmbledhje kritikas...

Libroteka e AIITC pasurohet me Literaturë nga fondacioni 'Zayed'

02 March, 2015

Libroteka e AIITC pasurohet me Literaturë nga fondacioni 'Zayed'

Libroteka e AIITC vijon me sukses projektin për pasurimin e fondit të saj me l...

Takim i mirëpritur me poetin Xhevahir Spahiu

02 March, 2015

Takim i mirëpritur me poetin Xhevahir Spahiu

Në 70-vjetorin e lindjes, ribotim i një shkrimi Nga: Murat Gecaj Kanë kaluar...

Poeti i jep oksigjen vargut të poezisë, në librin e titulluar ”Kërkoj yllin e fatit”

26 February, 2015

Poeti i jep oksigjen vargut të poezisë, në librin e titulluar ”Kërkoj yllin e fatit”

Të shkruash varg poezie, në radhë të parë, duhet që të flasë shpirti. Dhe, kur...

Bota Shpirtërore

Përkujtime

Horroskopi për vitin 2014 - 2015

***** Lexo -- Libra Shqip -- Kliko në foto *****

Ismet Jonuzi - Krosi - Golgota Shqiptare (Pjes 1) Skënder Hushi - THOTI I pavdekshëm na zbulon Atlantidën James W. Pandeli - Oh Shqipëri, Shqipëria ime e mjerë.... Arben LLalla - Demografia e Viseve Shqiptar në Greqinë e Veriut Jakov Milaj - Raca Shqiptare

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Autor të ndryshëm