Menu
Manifestimi i 1 Gushtit "Alpet Shqiptare 2015"

Manifestimi i 1 Gushtit "Alpet Shqiptare 2015"

Manifestimi 1 Gushtit, në Vuthaj është një nder manifestimet ma të rëndësishme kulturore që organizohen në Plavë Guci, është manifestim ku me vite të tëra gjegjësisht që nga viti 1997 organizohet me qëllimi të promovimit të traditës dhe kulturës au...

  1. Ekonomi
  2. Sport
  3. Kronikë
  4. Shëndeti
  5. Teknologji
Takime informuese për bizneset e vogla që dëshirojnë të përfitojnë nga grantet‏

Takime informuese për bizneset e vogla që dëshirojnë të përfitojnë nga grantet‏

Në Komunën e Prishtinës rreth 100 biznese do të përfitojnë...

AAB organizoi tryezën në temën "Trendet aktuale ekonomike në Kosovë"

AAB organizoi tryezën në temën "Trendet aktuale ekonomike në Kosovë"

Në kuadër të Manifestimit "Ditët e AAB-së, 2015", Fakultet...

Prezantimi i gjendjes së punëtorëve në kompanitë e ndërtimit‏

Prezantimi i gjendjes së punëtorëve në kompanitë e ndërtimit‏

Sot më 1 maj 2015, Qendra për Hulumtim, Dokumentim dhe Pub...

Ndahen rekuizita për klubet sportive të kryeqytetit‏

Ndahen rekuizita për klubet sportive të kryeqytetit‏

Drejtoresha e Drejtorisë së Kulturës, Rinisë dhe...

Kryetari Ahmeti priti në takim nënkampionen botërore të boksit, Donjeta Sadiku‏

Kryetari Ahmeti priti në takim nënkampionen botërore të boksit, Donjeta Sadiku‏

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ...

FIFA, pas dy vitesh flasim për Kosovë

FIFA, pas dy vitesh flasim për Kosovë

Skandalet e fundit në shtëpinë më të madhe të fu...

Kryetari Ahmeti priti në takim kampionët‏

Kryetari Ahmeti priti në takim kampionët‏

Lojtarët dhe drejtuesit e ​"Sigal Prishtinës", u...

Berna, emra shqiptarësh jo në listat e pastrimeve të parave në Zvicër

Berna, emra shqiptar…

Zyra për pastrimin e parave (MROS) raporton se j...

Vazhdon eksodi: Kapen 22 shqiptarë në kamion frigoriferi, synonin Britaninë

Vazhdon eksodi: Kape…

Policia franceze ka ndaluar rreth 22 klandestinë...

Deputeti serb kërkohet nga Interpoli për krime në Kosovë

Deputeti serb kërkoh…

Interpoli ka futur ne listen e te kerkuarve nje ...

Viktima e dytë e ekzodit kosovar: Vdes në Hungari voglushja dyvjeçare nga Vitia

Viktima e dytë e ekz…

Voglushja dyvjeçare nga Vitia ishtë viktima e dy...

Sheqeri - E vërteta e ëmbël

Sheqeri - E vërteta …

Nga Anila Kalleshi-dietologe Trupi njerëzor ësh...

Le të ndihmojmë zemrën nëpërmjet dietës

Le të ndihmojmë zemr…

Një ushqyerje "e lehtë" të ndihmon të kontrollos...

Miti i një diete të mirëbalancuar

Miti i një diete të …

Dietologia Anila Kalleshi sjell të dhëna të holl...

Dr. Hoxha: Vdekshmëria e foshnjave në 2014 vetëm 10 promil

Dr. Hoxha: Vdekshmër…

Duke krahasuar shkallën e vdekshmërisë së foshnj...

4 NINJA presin lëvizjen tuaj!

4 NINJA presin lëviz…

Katër NINJA duan të nisen në mision – por, për t...

Shqipja në Beograd mungon, kurse në Gjenevë gjuhë zyrtare, në panairin ndërkombëtar

Shqipja në Beograd m…

"Shqipja ne Beograd mungon, kurse ne Gjenevë gju...

Trigonom lanson aplikacionin edukativ të radhës - “Numrat”

Trigonom lanson apli…

Për fëmijët nuk ka qenë asnjëherë më i lehtë dhe...

 Këta janë, sot për sot, smartphone-t më të mirë në botë

Këta janë, sot për …

19. BlackBerry Q10Nëse je ende i dhënë pas idesë...

Bota Shqiptare

Teqeja shqiptare në Asprogjia-Larisë të Greqisë

02 August, 2015

Teqeja shqiptare në Asprogjia-Larisë të Greqisë

Babai i fundit vdiq më 1973, ndërsa deri në 2005 ka jetuar Nazmia e cila kujde...

Homazhe përkujtimore për Dëshmorin e Atdheut Agron Dragoj, eshtrat e të cilit rikthehen në Mauzoleumin e Durrësit

19 July, 2015

Homazhe përkujtimore për Dëshmorin e Atdheut Agron Dragoj, eshtrat e të cilit rikthehen në Mauzoleum…

Aktiviteti që u zhvillua më datën 15 korrik 2015 në qytetin bregdetar të Durrë...

25 vjetori i hapjes së ambasadave (02 korrik 1990 - 02 korrik 2015)

03 July, 2015

25 vjetori i hapjes së ambasadave (02 korrik 1990 - 02 korrik 2015)

Ato ditë në ambasadat e ndryshme hynë e dolën të mposhtur nga lotët e nënave n...

Art & Kulturë

Drita Kosumi-Syla, "Falma këngën varg"

31 July, 2015

Drita Kosumi-Syla, "Falma këngën varg"

Shkruan: Mustafë Krasniqi - Këto ditë doli nga shtypi libri i parë i autores, ...

Kur librin e shkruan zemra...

27 July, 2015

Kur librin e shkruan zemra...

(Duke lexuar: “Ju dua më shumë se veten”,  i autorit Viron Kona) Nga: Bashkim...

Kur dashakeqët mundohen të fëlliqin emra, në të vërtëtë ata s’bëjnë asgjë tjetër pos të fëlliqin veten e tyre

27 July, 2015

Kur dashakeqët mundohen të fëlliqin emra, në të vërtëtë ata s’bëjnë asgjë tjetër pos të fëlliqin vet…

(Reagim në lidhje me shkrimin e botuar në gazetën "Bota Sot" të datës 8 korrik 2...

Vështrim: Libri, Revoltë e frymëzimeve poetike të një atdhetari

25 July, 2015

Vështrim: Libri, Revoltë e frymëzimeve poetike të një atdhetari

Shkruan: Avdi Ibrahimi - Poeti atdhetar i dëshmuar, nga katundi Gurabardh, ish...

"Skulptori i Popullit", Mumtaz Dhrami merr dekoratën e nderit "Bene Merito"

18 July, 2015

"Skulptori i Popullit", Mumtaz Dhrami merr dekoratën e nderit "Bene Merito"

Dje në ambientet e Ambasadës Polake në Tiranë, u zhvillua ceremonia e dekorimi...

Sa është e vjetër Kësula (Kapuçi-Çelesha) Shqiptare

08 July, 2015

Sa është e vjetër Kësula (Kapuçi-Çelesha) Shqiptare

Nga Dr.sc.Ilmi VELIU - Kësula shqiptare eshtë e vjetër sa edhe vetë shqiptarët. ...

Bota Shpirtërore

Përkujtime

E shtuna e betimit....

22 July, 2015

E shtuna e betimit....

-Shënime dhe mbresa, nga Filadelfia (ShBA), në nderim e kujtim të poetit, proz...

Përkujtim - 10 vjet pa Atdhetarin dhe Kompozitorin 'Musa Piperku'

15 June, 2015

Përkujtim - 10 vjet pa Atdhetarin dhe Kompozitorin 'Musa Piperku'

Sot, me 15 qershor 2015 mbushen 10 (dhjetë) vjet nga vdekja e kompozitorit, at...

Horroskopi për vitin 2014 - 2015

***** Lexo -- Libra Shqip -- Kliko në foto *****

Flora Peci - Kosova e kullave të heshtura Brahim Avdyli - Vetëvrasja e një poeti - Dramë Televizive Adem Zaplluzha - Ajo nuk erdhi sonte Mimoza Agalliu - Shtatorja e kurorës Dr. Sc. Hamdi Mediu - Kontributi i Nexhmedin B. Sezairit në organizatën Nacional Demokratike Shqiptare

Ismet Jonuzi - Krosi - Golgota Shqiptare (Pjes 1) Skënder Hushi - THOTI I pavdekshëm na zbulon Atlantidën James W. Pandeli - Oh Shqipëri, Shqipëria ime e mjerë.... Arben LLalla - Demografia e Viseve Shqiptar në Greqinë e Veriut Jakov Milaj - Raca Shqiptare

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Autor të ndryshëm