Menu
RrGGK shpreh shqetësimin e thellë lidhur me ri-traumatizimin e pamëshirshëm të banorëve të Krushës së Vogël, në radhë të parë të grave, nga ana e EULEX-it

RrGGK shpreh shqetësimin e thellë lidhur me ri-traumatizimin e pamëshirshëm të banorëve të Krushës së Vogël, në…

I nderuar shef i misionit të EULEX-it, z. Gabriele Meucci, Po ju shkruajmë për të shprehur shqetësimin dhe frustrimin tonë të thellë me keqtrajtimin e banorëve të Krushës së Vogël, kryesisht të grave, nga ana e Misionit të Bashkimi Evropian për Su...

  1. Ekonomi
  2. Sport
  3. Kronikë
  4. Shëndeti
  5. Teknologji
Takime informuese për bizneset e vogla që dëshirojnë të përfitojnë nga grantet‏

Takime informuese për bizneset e vogla që dëshirojnë të përfitojnë nga grantet‏

Në Komunën e Prishtinës rreth 100 biznese do të përfitojnë...

AAB organizoi tryezën në temën "Trendet aktuale ekonomike në Kosovë"

AAB organizoi tryezën në temën "Trendet aktuale ekonomike në Kosovë"

Në kuadër të Manifestimit "Ditët e AAB-së, 2015", Fakultet...

Prezantimi i gjendjes së punëtorëve në kompanitë e ndërtimit‏

Prezantimi i gjendjes së punëtorëve në kompanitë e ndërtimit‏

Sot më 1 maj 2015, Qendra për Hulumtim, Dokumentim dhe Pub...

Ndahen rekuizita për klubet sportive të kryeqytetit‏

Ndahen rekuizita për klubet sportive të kryeqytetit‏

Drejtoresha e Drejtorisë së Kulturës, Rinisë dhe...

Kryetari Ahmeti priti në takim nënkampionen botërore të boksit, Donjeta Sadiku‏

Kryetari Ahmeti priti në takim nënkampionen botërore të boksit, Donjeta Sadiku‏

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ...

FIFA, pas dy vitesh flasim për Kosovë

FIFA, pas dy vitesh flasim për Kosovë

Skandalet e fundit në shtëpinë më të madhe të fu...

Kryetari Ahmeti priti në takim kampionët‏

Kryetari Ahmeti priti në takim kampionët‏

Lojtarët dhe drejtuesit e ​"Sigal Prishtinës", u...

Berna, emra shqiptarësh jo në listat e pastrimeve të parave në Zvicër

Berna, emra shqiptar…

Zyra për pastrimin e parave (MROS) raporton se j...

Vazhdon eksodi: Kapen 22 shqiptarë në kamion frigoriferi, synonin Britaninë

Vazhdon eksodi: Kape…

Policia franceze ka ndaluar rreth 22 klandestinë...

Deputeti serb kërkohet nga Interpoli për krime në Kosovë

Deputeti serb kërkoh…

Interpoli ka futur ne listen e te kerkuarve nje ...

Viktima e dytë e ekzodit kosovar: Vdes në Hungari voglushja dyvjeçare nga Vitia

Viktima e dytë e ekz…

Voglushja dyvjeçare nga Vitia ishtë viktima e dy...

Sheqeri - E vërteta e ëmbël

Sheqeri - E vërteta …

Nga Anila Kalleshi-dietologe Trupi njerëzor ësh...

Le të ndihmojmë zemrën nëpërmjet dietës

Le të ndihmojmë zemr…

Një ushqyerje "e lehtë" të ndihmon të kontrollos...

Miti i një diete të mirëbalancuar

Miti i një diete të …

Dietologia Anila Kalleshi sjell të dhëna të holl...

Dr. Hoxha: Vdekshmëria e foshnjave në 2014 vetëm 10 promil

Dr. Hoxha: Vdekshmër…

Duke krahasuar shkallën e vdekshmërisë së foshnj...

4 NINJA presin lëvizjen tuaj!

4 NINJA presin lëviz…

Katër NINJA duan të nisen në mision – por, për t...

Shqipja në Beograd mungon, kurse në Gjenevë gjuhë zyrtare, në panairin ndërkombëtar

Shqipja në Beograd m…

"Shqipja ne Beograd mungon, kurse ne Gjenevë gju...

Trigonom lanson aplikacionin edukativ të radhës - “Numrat”

Trigonom lanson apli…

Për fëmijët nuk ka qenë asnjëherë më i lehtë dhe...

 Këta janë, sot për sot, smartphone-t më të mirë në botë

Këta janë, sot për …

19. BlackBerry Q10Nëse je ende i dhënë pas idesë...

Bota Shqiptare

Në gjurmët e jetës së një veterani të përkushtuar

21 August, 2015

Në gjurmët e jetës së një veterani të përkushtuar

(Nderim për Ukë Arif Hajdarmataj) Ukë Arif Hajdarmataj, nga fshati Zogaj i Ma...

Teqeja shqiptare në Asprogjia-Larisë të Greqisë

02 August, 2015

Teqeja shqiptare në Asprogjia-Larisë të Greqisë

Babai i fundit vdiq më 1973, ndërsa deri në 2005 ka jetuar Nazmia e cila kujde...

Homazhe përkujtimore për Dëshmorin e Atdheut Agron Dragoj, eshtrat e të cilit rikthehen në Mauzoleumin e Durrësit

19 July, 2015

Homazhe përkujtimore për Dëshmorin e Atdheut Agron Dragoj, eshtrat e të cilit rikthehen në Mauzoleum…

Aktiviteti që u zhvillua më datën 15 korrik 2015 në qytetin bregdetar të Durrë...

Art & Kulturë

Në letërsinë e mërgatës mbizotëron motivi i Atdhedashurisë

16 August, 2015

Në letërsinë e mërgatës mbizotëron motivi i Atdhedashurisë

I nderuar autor, Mustafë Krasniqi, të nderuar pjesëmarrës!Kam nderin t'i them ...

Panoramë e autorëve tanë të mërgatës

12 August, 2015

Panoramë e autorëve tanë të mërgatës

Mustafë Krasniqi, Vështrime kritike për krijimtarinë tonë letrare në diasporë,...

"Gjithmonë, ai kishte dashur ta pasurojë e ruajë filatelinë Shqiptare, si një detyrim kombëtar"

10 August, 2015

"Gjithmonë, ai kishte dashur ta pasurojë e ruajë filatelinë Shqiptare, si një detyrim kombëtar…

(Rreth librit të ri të prof.Shefik Osmanit, "Kontribut për historinë e Filatelis...

Histori me vete është letërsia jonë

10 August, 2015

Histori me vete është letërsia jonë

Autori i mirënjohur i letërsisë shqiptare Reshat Badallaj, pas botimit të katë...

Vetmia e bekuar dhe profecia e Profesor Hasan Mekulit se poezia është e vërteta jonë më e madhe dhe e vetme

09 August, 2015

Vetmia e bekuar dhe profecia e Profesor Hasan Mekulit se poezia është e vërteta jonë më e madhe dhe …

"Jeta jonë është gjithmonë e jona - e përshkruar në poezi. E poezia është mësim ...

Përshtypje nga libri «Revolucioni antikomunist hungarez» i Dr. Thoma Dardelit

09 August, 2015

Përshtypje nga libri «Revolucioni antikomunist hungarez» i Dr. Thoma Dardelit

Nga Ajet Nuro - Së pari, dua t'a falenderoj përzemërsisht autorin për kujdesin...

Bota Shpirtërore

Përkujtime

17 vjet nga lufta e Kleçkës dhe rënia heroike komandantit Remzi Ademaj (Video 18+)

15 August, 2015

17 vjet nga lufta e Kleçkës dhe rënia heroike komandantit Remzi Ademaj (Video 18+)

Pikërisht sot me 15 gusht (1998) para 17 vitesh, rrugës duke u kthyer nga Kleç...

E shtuna e betimit....

22 July, 2015

E shtuna e betimit....

-Shënime dhe mbresa, nga Filadelfia (ShBA), në nderim e kujtim të poetit, proz...

Horroskopi për vitin 2014 - 2015

***** Lexo -- Libra Shqip -- Kliko në foto *****

Flora Peci - Kosova e kullave të heshtura Brahim Avdyli - Vetëvrasja e një poeti - Dramë Televizive Adem Zaplluzha - Ajo nuk erdhi sonte Mimoza Agalliu - Shtatorja e kurorës Dr. Sc. Hamdi Mediu - Kontributi i Nexhmedin B. Sezairit në organizatën Nacional Demokratike Shqiptare

Ismet Jonuzi - Krosi - Golgota Shqiptare (Pjes 1) Skënder Hushi - THOTI I pavdekshëm na zbulon Atlantidën James W. Pandeli - Oh Shqipëri, Shqipëria ime e mjerë.... Arben LLalla - Demografia e Viseve Shqiptar në Greqinë e Veriut Jakov Milaj - Raca Shqiptare

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Autor të ndryshëm