Menu
Eksperti norvegjez: Fyerjet gjatë ndeshjes Serbi-Shqipëri jashtë normave civilizuese

Eksperti norvegjez: Fyerjet gjatë ndeshjes Serbi-Shqipëri jashtë normave civilizuese

Oslo, 30 tetor - Profesori i njohur norvegjez për studime ballkanike në Universitetin e Oslos, Svein Mønnesland, konsideron që fyrjet që ndodhen gjatë ndeshjes ndërmjet Serbisë dhe Shqipërisë në kryeqytetin e Serbisë në Beograd të jenë jashtë norma...

  1. Ekonomi
  2. Sport
  3. Kronikë
  4. Shëndeti
  5. Teknologji
Shitësit e pronave në krizë

Shitësit e pronave në krizë

67% e agjentëve imobiliarë nuk kanë shitur asnjë banesë në...

Privatizimi shkatërroi industrinë prizrenase

Privatizimi shkatërroi industrinë prizrenase

Çerekshekulli i fundit, e sidomos decenia e parë e pasluft...

Ngërçi politik zvogëlon investimet e huaja

Ngërçi politik zvogëlon investimet e huaja

Ngërçi politik, që po e pengon formimin e tërësishëm të in...

Ekonomia shqiptare po ringjallet

Ekonomia shqiptare po ringjallet

Në takimin e përvitshëm të FMN-së dhe Bankës Botërore, min...

Zbuloni njëzet klubet futbollistike shqiptare në Zvicër

Zbuloni njëzet klubet futbollistike shqiptare në Zvicër

Sipas faqes zyrtare të Federatës Zvicerane dhe d...

Gjergj Haxhiu: Piloti shqiptar që synon Formulën 1

Gjergj Haxhiu: Piloti shqiptar që synon Formulën 1

Gjergj Haxhiu është piloti i parë shqiptar që sy...

Serbia dorëzohet i thotë 'OK' tifozëve shqiptarë në Beograd!

Serbia dorëzohet i thotë 'OK' tifozëve shqiptarë në Beograd!

Mbi 2 mijë tifozë shqiptarë do ta dridhin Beogra...

A ka liderë Presheva? Pse heshtin ndaj vandalizimit serbë?!

A ka liderë Presheva…

Sa janë shqetesuese keto akte vandale po aq shqe...

Arrestohet vajza e asamblistit të LDK-së, vodhi 18 mijë euro

Arrestohet vajza e a…

Policia mbrëmë ka arrestuar Linda Sadikun nën dy...

Në St.Gallen të Zvicrës vritet një shqiptar nga Presheva

Në St.Gallen të Zvic…

Një shqiptar rreth 48 vjeç është vrarë dje në or...

Studentja myslimane u vra në Angli për shami

Studentja myslimane …

Një studente PhD nga Arabia Saudite është goditu...

Parandaloni ndikimin negativ të televizionit

Parandaloni ndikimin…

Si të bëhet shikimi i TV-së veprimtari e dobishm...

Alkooli vret një person në çdo 10 sekonda

Alkooli vret një per…

Sëmundjet ngjitëse, aksidentet në komunikacion, ...

Ato lindën duke mbajtur dorën e njëra – tjetrës

Ato lindën duke mbaj…

Dy vogëlushe binjake që vuanin nga një sëmundje ...

Java Evropiane e vaksinimit - Njësia e vaksinimit në QKMF të Prishtinës

Java Evropiane e vak…

Me rastin e javës evropiane të vaksinimit, sot, ...

 Këta janë, sot për sot, smartphone-t më të mirë në botë

Këta janë, sot për …

19. BlackBerry Q10Nëse je ende i dhënë pas idesë...

Google përkujtoi filozofin e famshëm mysliman Ibn Ruzhdi

Google përkujtoi fil…

Google, makina gjigante e kërkimit, përkujtoi 88...

Ky është Iphone 6

Ky është Iphone 6

Apple do të zbulojë modelin e radhës të serive p...

Facebook largon nga tregu aplikacion e veçantë për Poke

Facebook largon nga …

Me siguri se ju kujtohet aplikacioni Poke i Face...

Bota Shqiptare

Art & Kulturë

Zef Mulaj, përuron librin poetik 'Lumenj ëndrrash' në gjuhën Italiane

30 October, 2014

Zef Mulaj, përuron librin poetik 'Lumenj ëndrrash' në gjuhën Italiane

Nga: Murat Gecaj - Këto ditë, në sallën "Biageti" të bibliotekës së qytetit Po...

Pendat Shqiptare dhe shkundja e harresës

27 October, 2014

Pendat Shqiptare dhe shkundja e harresës

PARATHÉNIE / Unë Harallamb Kota, paraqitem para lexuesit të nderuar, me librin...

Dedë Shkurti: përuron librin e dytë me poezi....

26 October, 2014

Dedë Shkurti: përuron librin e dytë me poezi....

Nga: Murat Gecaj - Zakonisht, njoftimin për një përurim libri ta dërgon vetë a...

Gërshetë e asgjësuar në qeli, i prinë cunamit poetik të Dije Lohaj

25 October, 2014

Gërshetë e asgjësuar në qeli, i prinë cunamit poetik të Dije Lohaj

Një vështrim vëllimit me poezi "Cunamët ua solla unë" prej Dije Lohaj Cunamët...

Dritëro Agollit i jepet titulli i lartë 'Mirënjohje e Labërisë'

25 October, 2014

Dritëro Agollit i jepet titulli i lartë 'Mirënjohje e Labërisë'

Në shtëpinë e poetit të madh kombëtar Dritëro Agolli, të cilit Shoqata Kulturo...

Humaniteti në vepër i Bajram Kadriut

21 October, 2014

Humaniteti në vepër i Bajram Kadriut

Shkruan: Avdi Ibrahimi - Urtia popullore na ka sjellur nga lashtësia mësime të...

Bota Shpirtërore

Përkujtime

Horroskopi për vitin 2014 - 2015

Koncepte të shkurtëra mbi disa ndalesa

Ç'është ABORTI?! Ç’është ALKOOLI?! Ç'është AMORALITETI?! Ç’është BIXHOZI?! Ç’është DROGA?! Ç’është DUHANI?!
Ç’është KAMATA?! Ç’është MUZIKA?! Ç'është TRAFIKIMI?! Ç'është VËLLAVRASJA?! Ç’është VETËVRASJA?! Ç’është VJEDHJA?!

Autor të ndryshëm