Menu
Të dënohet Kryetari Sokol Bashota‏

Të dënohet Kryetari Sokol Bashota‏

Dje me urdhër të Prokurorisë Speciale të Kosovës është bastisur Komuna e Klinës dhe shtëpia e Kryetarit Bashota. Ky veprim ka ardhur si rezultat i Kallëzimit Penal të ushtruar nga Qendra e Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Klinë në tetor të vitit të kaluar...

  1. Ekonomi
  2. Sport
  3. Kronikë
  4. Shëndeti
  5. Teknologji
Dështimi famëkeq i Qeverisë për "Kosovën C" dhe "Kosovën A"

Dështimi famëkeq i Qeverisë për "Kosovën C" dhe "Kosovën A"

Në konferencën e sotme u prezantua modeli i financimit të ...

Zvicra prin me investime në Kosovë

Zvicra prin me investime në Kosovë

260.7 milionë euro janë regjistruar si investime të huaja ...

Takime informuese për bizneset e vogla që dëshirojnë të përfitojnë nga grantet‏

Takime informuese për bizneset e vogla që dëshirojnë të përfitojnë nga grantet‏

Në Komunën e Prishtinës rreth 100 biznese do të përfitojnë...

Zgjidhen Sportistët e Vitit për 2015 në Komunën e Prishtinës‏

Zgjidhen Sportistët e Vitit për 2015 në Komunën e Prishtinës‏

Mbrëmë, në ambientet e ndërtesës së re të Komunë...

Turne për nder të 28 Nëntorit, Ditës së Flamurit

Turne për nder të 28 Nëntorit, Ditës së Flamurit

Në Bruckmühl, Rosenheim të Gjermanisë, më 06.12....

Ndahen rekuizita për klubet sportive të kryeqytetit‏

Ndahen rekuizita për klubet sportive të kryeqytetit‏

Drejtoresha e Drejtorisë së Kulturës, Rinisë dhe...

Kryetari Ahmeti priti në takim nënkampionen botërore të boksit, Donjeta Sadiku‏

Kryetari Ahmeti priti në takim nënkampionen botërore të boksit, Donjeta Sadiku‏

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ...

Pafundësia e papërgjegjësisë

Pafundësia e papërgj…

Pas skandaleve të njëpasnjëshme në arsimin e Malis...

RrGGK dënon rëndë rastin e ngacmimit seksual të së miturës nga zyrtari komunal në Istog

RrGGK dënon rëndë ra…

Dje, sipas burimeve të Koha.net, u bë i njohur l...

Berna, emra shqiptarësh jo në listat e pastrimeve të parave në Zvicër

Berna, emra shqiptar…

Zyra për pastrimin e parave (MROS) raporton se j...

Vazhdon eksodi: Kapen 22 shqiptarë në kamion frigoriferi, synonin Britaninë

Vazhdon eksodi: Kape…

Policia franceze ka ndaluar rreth 22 klandestinë...

Propolis (Vlerat, rëndësia, përbërja, dhe përdorimi i propolist në mjeksi)

Propolis (Vlerat, rë…

(Droge e pasur me flavonoide) Propolis eshte ma...

Si rezultat i kësaj terapie, klienti humbet 6-7 kg në 10 seanca të plota dobësimi

Si rezultat i kësaj …

"Anila Kalleshi's Center" ofron një trajtim spec...

"Shëtitja e shëndetshme" tek Anila Kalleshi

"Shëtitja e shë…

GravitySlim është "shëtitja e shëndetshme" në sh...

Sheqeri - E vërteta e ëmbël

Sheqeri - E vërteta …

Nga Anila Kalleshi-dietologe Trupi njerëzor ësh...

4 NINJA presin lëvizjen tuaj!

4 NINJA presin lëviz…

Katër NINJA duan të nisen në mision – por, për t...

Shqipja në Beograd mungon, kurse në Gjenevë gjuhë zyrtare, në panairin ndërkombëtar

Shqipja në Beograd m…

"Shqipja ne Beograd mungon, kurse ne Gjenevë gju...

Trigonom lanson aplikacionin edukativ të radhës - “Numrat”

Trigonom lanson apli…

Për fëmijët nuk ka qenë asnjëherë më i lehtë dhe...

 Këta janë, sot për sot, smartphone-t më të mirë në botë

Këta janë, sot për …

19. BlackBerry Q10Nëse je ende i dhënë pas idesë...

Bota Shqiptare

Art & Kulturë

Poezitë janë derdhur si ngjyrat e ylberit mbi det

04 February, 2016

Poezitë janë derdhur si ngjyrat e ylberit mbi det

(Vështrim rreth librit me titull "Po t’ua thoja reve", poezi të autores Fatbar...

A ekziston kritika letrare (dhe në art në përgjithësi) dhe si? Sa ndikon ajo në cilësinë e krijimtarisë?

01 February, 2016

A ekziston kritika letrare (dhe në art në përgjithësi) dhe si? Sa ndikon ajo në cilësinë e krijimtar…

FORUM / Flasin dramaturgu Ferdinant Hysi, Fejzi Murati, Vasil Tabaku, shkrimta...

Pak fjalë për një libër që meriton shumë

25 January, 2016

Pak fjalë për një libër që meriton shumë

"Përkthimi – një histori pasioni" i Prof.Dr. Eshref Ymerit Nga Dr. Andon Dede, ...

Refuzimi ideologjik e bëri Rugovën ideolog nacional

22 January, 2016

Refuzimi ideologjik e bëri Rugovën ideolog nacional

Përurimi i librit "Rugova: mendimi, kultura, politika" me autor Vehbi Miftari ...

Dashuria njerëzore në elementet e tri poezive të veçanta krahasimtare

21 January, 2016

Dashuria njerëzore në elementet e tri poezive të veçanta krahasimtare

Nga Brahim Ibish AVDYLI (Një studim apo një recension, për krahasim) Në fill...

Zhvillimi historik i Kanuneve Shqiptare dhe refleksionet e tyre në shoqërinë Shqiptare

18 January, 2016

Zhvillimi historik i Kanuneve Shqiptare dhe refleksionet e tyre në shoqërinë Shqiptare

Nga Dr.sc. Hamdi Mediu-Dushi Ekzistenca shqiptare, gjithë dimensionet e jetës...

Bota Shpirtërore

Përkujtime

Enigmat e vrasjeve plagë e rëndë e mërgatës!

23 January, 2016

Enigmat e vrasjeve plagë e rëndë e mërgatës!

Sokrati dikur, 500 vjet para Krishtit kishte thenë: »Vetëm ai qe e mund frig...

Në njëzet e pesë vjetorin e vrasjes së Jusuf e Bardhosh Gërvallës dhe Kadri Zekës

19 January, 2016

Në njëzet e pesë vjetorin e vrasjes së Jusuf e Bardhosh Gërvallës dhe Kadri Zekës

Ng Halit (Xhemë) Elshani Ripublikim “Njerëzit fisnikë me ligjeratat e tyre f...

Horroskopi për vitin 2014 - 2015

***** Lexo -- Libra Shqip -- Kliko në foto *****

Flora Peci - Kosova e kullave të heshtura Brahim Avdyli - Vetëvrasja e një poeti - Dramë Televizive Adem Zaplluzha - Ajo nuk erdhi sonte Mimoza Agalliu - Shtatorja e kurorës Dr. Sc. Hamdi Mediu - Kontributi i Nexhmedin B. Sezairit në organizatën Nacional Demokratike Shqiptare

Ismet Jonuzi - Krosi - Golgota Shqiptare (Pjes 1) Skënder Hushi - THOTI I pavdekshëm na zbulon Atlantidën James W. Pandeli - Oh Shqipëri, Shqipëria ime e mjerë.... Arben LLalla - Demografia e Viseve Shqiptar në Greqinë e Veriut Jakov Milaj - Raca Shqiptare

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Autor të ndryshëm