Menu
Urime dhe Gëzuar Festa e Fitër Bajramit

Urime dhe Gëzuar Festa e Fitër Bajramit

Vëllezër dhe motra, autor, anëtarë dhe vizitorë të nderuar. Me lejoni që në emrin tim, të familjes sime si dhe të stafit kryesor të dy portaleve tona elektronike KosovariMedia.com dhe RadioDrijona.de, ju dhe të gjithë shqiptarëve, të besimit islam...

  1. Ekonomi
  2. Sport
  3. Kronikë
  4. Shëndeti
  5. Teknologji
Qumështarët kërcënojnë me bllokim të kufijve

Qumështarët kërcënojnë me bllokim të kufijve

Prodhuesit dhe Përpunuesit e Qumështit u kanë dhënë ultima...

Borxhi publik i Kosovës gjysmë miliardi euro

Borxhi publik i Kosovës gjysmë miliardi euro

Borxhi publik i Kosovës ka kaluar mbi 507 milionë euro. Pë...

Në prag të kolapsit energjetik

Në prag të kolapsit energjetik

Kosova është para një kolapsi energjetik. Kjo dëshmohet ng...

Rruga që i çoi në Prokurori

Rruga që i çoi në Prokurori

Tre zyrtarë të lartë të Ministrisë së Infrastrukturës, Skë...

Aleanca KuqeZi protestë para FSHF dhe FKF: Duam, 'Një Komb, Një Kombëtare'

Aleanca KuqeZi protestë para FSHF dhe FKF: Duam, 'Një Komb, Një Kombëtare'

Aleanca KuqeZi dje në të njëjtën orë në Tiranë d...

Vokrri i lirë, rasti në gjyq

Vokrri i lirë, rasti në gjyq

Pas 48 orësh sa qëndroi në paraburgim, Fadil Vok...

Kupa për shqiptarët

Kupa për shqiptarët

Shkodran Mustafi e shkroi historinë, duke u bërë...

Fuqia gjermane

Fuqia gjermane

Bota është e Gjermanisë. Pas medaljes së argjend...

Policia i arreston, gjykatësi i liron

Policia i arreston, …

Për ta gjetur një person të kërkuar nga gjyqësia...

Autobusi i linjës Salzburg - Prishtinë del nga rruga, 32 të lënduar, 10 rëndë

Autobusi i linjës Sa…

Deri më tash raportohet 30 të lënduar, prej tyre...

Arrestohet i dyshuari për vrasjen e dyfishtë në Pejë

Arrestohet i dyshuar…

Policia më në fund ka prangosur dorasin e dyshua...

Kërcënohet me jetë drejtori i Inspektoratit

Kërcënohet me jetë d…

Gëzim Saraçi, drejtor i Drejtorisë së Inspektora...

Parandaloni ndikimin negativ të televizionit

Parandaloni ndikimin…

Si të bëhet shikimi i TV-së veprimtari e dobishm...

Alkooli vret një person në çdo 10 sekonda

Alkooli vret një per…

Sëmundjet ngjitëse, aksidentet në komunikacion, ...

Ato lindën duke mbajtur dorën e njëra – tjetrës

Ato lindën duke mbaj…

Dy vogëlushe binjake që vuanin nga një sëmundje ...

Java Evropiane e vaksinimit - Njësia e vaksinimit në QKMF të Prishtinës

Java Evropiane e vak…

Me rastin e javës evropiane të vaksinimit, sot, ...

Google përkujtoi filozofin e famshëm mysliman Ibn Ruzhdi

Google përkujtoi fil…

Google, makina gjigante e kërkimit, përkujtoi 88...

Ky është Iphone 6

Ky është Iphone 6

Apple do të zbulojë modelin e radhës të serive p...

Facebook largon nga tregu aplikacion e veçantë për Poke

Facebook largon nga …

Me siguri se ju kujtohet aplikacioni Poke i Face...

iOS 8 pritet të vijë me ndryshime rrënjësore për iPhone dhe iPad

iOS 8 pritet të vijë…

Apple pritet të riformulojë aplikacionin e harta...

Bota Shqiptare

Art & Kulturë

Lumenjtë e ëndrrave të Zef Mulajt

28 July, 2014

Lumenjtë e ëndrrave të Zef Mulajt

Nga Lulzim Zogu / ASOKOHE: Asokohe, ndoshta përpara njëzetepesëvitesh, kur jem...

Sportistët e skuadrës Gjermane, 'meteorët' e futbollit të Kupës Botërore, Brazil 2014

27 July, 2014

Sportistët e skuadrës Gjermane, 'meteorët' e futbollit të Kupës Botërore, Brazil 2014

Përgaditën: Agim Staka, Kol Ulaj dhe  Xhevahir Cirongu - Një eveniment kaq i r...

Ura pa lumë

27 July, 2014

Ura pa lumë

Në radhën e shumë trashëgimive të Kulturës dhe të Historisë në Vushtrri, bën p...

Kulla e Sulejman Vokshit nxirret në shitje

27 July, 2014

Kulla e Sulejman Vokshit nxirret në shitje

Secili individ që i ka në dispozicion 500 mijë euro mund të bëhet pronar i kul...

Poezi e dhimbjes dhe e dashurisë

24 July, 2014

Poezi e dhimbjes dhe e dashurisë

Për librin e poetes Teuta Sahiti: Jeta Ylber Ngjyrash(Fidani. Prizren, 2014) ...

Dramaciteti lirik dhe natyraliteti ekzistencial – dukuri e romanit të ri shqiptar

21 July, 2014

Dramaciteti lirik dhe natyraliteti ekzistencial – dukuri e romanit të ri shqiptar

"Gjëja më e vështirë në botë është të shkruash një prozë të sinqertë e të ndersh...

Bota Shpirtërore

Përkujtime

Ndërroi jetë mësuesi i popullit Tefik Ramadani‏

15 June, 2014

Ndërroi jetë mësuesi i popullit Tefik Ramadani‏

Fjalë rasti në ditën kur iu dha Lamtumira e fundit, Mësuesit dhe Patriotit tonë ...

Përkujtim - 9 vjet pa Atdhetarin dhe Kompozitorin 'Musa Piperku'

14 June, 2014

Përkujtim - 9 vjet pa Atdhetarin dhe Kompozitorin 'Musa Piperku'

Sot, me 14 qershor 2014 mbushen 9 - Vjet nga vdekja e kompozitorit, atdhetarit...

Horroskopi për vitin 2014 - 2015

Koncepte të shkurtëra mbi disa ndalesa

Ç'është ABORTI?! Ç’është ALKOOLI?! Ç'është AMORALITETI?! Ç’është BIXHOZI?! Ç’është DROGA?! Ç’është DUHANI?!
Ç’është KAMATA?! Ç’është MUZIKA?! Ç'është TRAFIKIMI?! Ç'është VËLLAVRASJA?! Ç’është VETËVRASJA?! Ç’është VJEDHJA?!

***** Lexo -- Libra Shqip -- Kliko në foto *****

Ismet Jonuzi - Krosi - Golgota Shqiptare (Pjes 1) Skënder Hushi - THOTI I pavdekshëm na zbulon Atlantidën James W. Pandeli - Oh Shqipëri, Shqipëria ime e mjerë.... Arben LLalla - Demografia e Viseve Shqiptar në Greqinë e Veriut Jakov Milaj - Raca Shqiptare

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Autor të ndryshëm