Menu
RrGGK letër Mustafës: Ne do të përkrahim edhe më tutje protestat

RrGGK letër Mustafës: Ne do të përkrahim edhe më tutje protestat

I nderuar Z. Isa Mustafa, Kryeministër i Republikës së Kosovës: Në protestat e organizuara me datë 24 dhe 27 janar me moton "Jabllanoviç Jashtë-Trepça është e jona", morri pjesë edhe Rrjeti i Grupeve të Grave të Kosovës (RrGGK). Arsyeja që shtyri ...

  1. Ekonomi
  2. Sport
  3. Kronikë
  4. Shëndeti
  5. Teknologji
Nesër ne Davos-in e “bardhe” dhe të blinduar fillon Forumi Ekonomik Botëror

Nesër ne Davos-in e “bardhe” dhe të blinduar fillon Forumi Ekonomik Botëror

Davos, 20 janar - Ne Davos-in e "bardhë" nga bora dhe të b...

Frangu i Zvicrës (i fortë) gati një me një me Euron

Frangu i Zvicrës (i fortë) gati një me një me Euron

Zyrat e këmbimit Gjenevës nuk kishtin reflektuar plotësish...

Shitësit e pronave në krizë

Shitësit e pronave në krizë

67% e agjentëve imobiliarë nuk kanë shitur asnjë banesë në...

Privatizimi shkatërroi industrinë prizrenase

Privatizimi shkatërroi industrinë prizrenase

Çerekshekulli i fundit, e sidomos decenia e parë e pasluft...

Futbollisti nigerian e përqafoi Islamin

Futbollisti nigerian e përqafoi Islamin

Emeka Ezeugo: Përqafimi i Islamit më bëri më të ...

Malsori i ri nga Vuthajt po shëndrit në atletikë

Malsori i ri nga Vuthajt po shëndrit në atletikë

Jetmir Gocaj është një Yllë i atletikës që me pe...

Duka: Serbia dhe UEFA fituan nën tavolinë, ne do të fitojmë mbi tavolinë!

Duka: Serbia dhe UEFA fituan nën tavolinë, ne do të fitojmë mbi tavolinë!

Vendimi i Komisionit të Disiplinës së UEFA-s, jo...

Shtypi zviceran: Gabim fatal i UEFA-s me Shqipërinë

Shtypi zviceran: Gabim fatal i UEFA-s me Shqipërinë

ZÜRICH, 1 nëntor - Sikur agjencia telegrafike AT...

Mediapart: EULEX i zhytur në skandale dhe korrupsion

Mediapart: EULEX i z…

Tre nga zyrtarët më të lartë të të EULEX-it me m...

Interpol kërkon mikun e Putinit, Janukoviçin, ish-presidentin ukrainas

Interpol kërkon miku…

Interpoli shpërndau një mandatarresti ndërkombët...

Armët e Serbisë në duart e terroristëve në Francë

Armët e Serbisë në d…

Prokurori francez Francois Molins tha se "terror...

Mbyllen gjashtë bastore - kazino të jashtëligjshme në Prishtinë‏

Mbyllen gjashtë bast…

Drejtoria e Inspekcionit e Komunës së Prishtinës...

Kontrolloni potencialin tuaj të detoksifikimit

Kontrolloni potencia…

Balanca ndërmjet konsumimit të antioksidantëve d...

Parandaloni ndikimin negativ të televizionit

Parandaloni ndikimin…

Si të bëhet shikimi i TV-së veprimtari e dobishm...

Alkooli vret një person në çdo 10 sekonda

Alkooli vret një per…

Sëmundjet ngjitëse, aksidentet në komunikacion, ...

Ato lindën duke mbajtur dorën e njëra – tjetrës

Ato lindën duke mbaj…

Dy vogëlushe binjake që vuanin nga një sëmundje ...

 Këta janë, sot për sot, smartphone-t më të mirë në botë

Këta janë, sot për …

19. BlackBerry Q10Nëse je ende i dhënë pas idesë...

Google përkujtoi filozofin e famshëm mysliman Ibn Ruzhdi

Google përkujtoi fil…

Google, makina gjigante e kërkimit, përkujtoi 88...

Ky është Iphone 6

Ky është Iphone 6

Apple do të zbulojë modelin e radhës të serive p...

Facebook largon nga tregu aplikacion e veçantë për Poke

Facebook largon nga …

Me siguri se ju kujtohet aplikacioni Poke i Face...

Bota Shqiptare

Art & Kulturë

Shoqata 'Sali Çekaj' në Pfaffenhohen shpalosë veprimtaritë e saj

30 January, 2015

Shoqata 'Sali Çekaj' në Pfaffenhohen shpalosë veprimtaritë e saj

Luftëtarët e djeshëm, varfnjakët e sotëm, të anashkaluar Shkruan Idriz Zeqira...

Kongresi i Lushnjës- Ngjarje madhore në historinë e Shqipërisë

30 January, 2015

Kongresi i Lushnjës- Ngjarje madhore në historinë e Shqipërisë

Nga Xhevahir Cirongu - Sa herë shfletojmë historinë, para syve tanë na shfaqet...

Një portë e hapur në misteret e Ilirisë

27 January, 2015

Një portë e hapur në misteret e Ilirisë

Nga Prof.dr. Eshref Ymeri - Në Panairin e 17 të Librit që u hap në Tiranë më 1...

Faik Ballanca në gjurmime moderne

25 January, 2015

Faik Ballanca në gjurmime moderne

Si homazh në 70 vjetorin e lindjes dhe 37 vjetorin e ndarjes nga jeta.(Mbi dis...

Konferencë shkencore, në nderim të akademikut Shaban Demiraj

25 January, 2015

Konferencë shkencore, në nderim të akademikut Shaban Demiraj

Me rastin e 95-vjetorit të lindjes, organizuar nga Akademia Shqiptare e Shkenc...

Heshtja që vrau poetin Nexhat Pustina

22 January, 2015

Heshtja që vrau poetin Nexhat Pustina

Vetëm ai që gjen rrugën drejt jetës, mund të zbuloj thesare.Paulo Coelho Nga ...

Bota Shpirtërore

Përkujtime

Horroskopi për vitin 2014 - 2015

***** Lexo -- Libra Shqip -- Kliko në foto *****

Ismet Jonuzi - Krosi - Golgota Shqiptare (Pjes 1) Skënder Hushi - THOTI I pavdekshëm na zbulon Atlantidën James W. Pandeli - Oh Shqipëri, Shqipëria ime e mjerë.... Arben LLalla - Demografia e Viseve Shqiptar në Greqinë e Veriut Jakov Milaj - Raca Shqiptare

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Autor të ndryshëm