Menu

Minatori Muharrem Misini - Hasime Hoti

User Rating:  / 2
PoorBest 

Minatori Muharrem

(Muharrem Misimi)

Burri i dheut baca Muharrem
Edhe pse te burgosen ne vitin 68
Per flamur e liri, republik e pavaresi
Ti hapat jo nuk i ndale

Per ty gjithnje do krenohem
Qe nga fillimi u bere Minator
Hero i nentokes sone ne greve te urise
ua dridhe themelet serbise

Prape te burgosen e te malltretuan
Por turrin e liris nuk ta ndaluan
Qe nga ateher e dinim qe nuk do kursehesh
Per Kosoven ton

Nuk harrohen lehte veprimet qe i bere
Si minatore e luftetar i UCKs
Hap pas hapi i qendrove besnik
Prekazit legjendare

Ku u linde e u rrite
e u bere trim i vertet
Nder shume trima nga keto troje
Dot permendet dhe emri yt o Baca Muharrem

Ne zemer pate trimeri
E kjo Nuk eshte befasi o trimi yne
i Prekazit Legjendare
Iu drejtove edhe ti trimerisht Armikut

Nen roberim me nuk do te rrim
Hyre ne beteje me gjithe luftetaret tane
Qe kete toke te shtrenjte ta mbrojm
Me qdo kusht

Ne emer te popullit mbete i gjalle
Me te gjithe bashkeluftetare
e tu e bijte e Kosoves qe u flijuan
per Lirin e Atedheut

Hasime HotiHasime HotiKomento artikullin!


Security code
Fresko kodin e sigurisë!

Autor të ndryshëm