Menu
Ministri Makolli ne Preshevë: Nuk kam ardhur në diasporë, por në Kosovën Lindore!

Ministri Makolli ne Preshevë: Nuk kam ardhur në diasporë, por në Kosovën Lindore!

Në një ekspozitë me piktura nga artistët shqiptarë nga të gjitha trojet përfshirë edhe diasporën të mbajtur sot në Preshevë, prezent ishte dhe Ibrahim Makolli, ministër i Diasporës së Republikës së Kosovës. Në këtë ekspozit e cila u vlerësua si e ...

  1. Ekonomi
  2. Sport
  3. Kronikë
  4. Shëndeti
  5. Teknologji
Planifikimet buxhetore dhe prioritetet për shërbimeve publike

Planifikimet buxhetore dhe prioritetet për shërbimeve publike

Kryetari i Komunës së Prishtinës, z. Shpend Ahmeti, në dëg...

Prioritet buxhetore në arsim për vitin 2015

Prioritet buxhetore në arsim për vitin 2015

Në dëgjimin e shtatë me qytetarë të organizuar nga Komuna ...

Rritet shuma në planifikimin buxhetor për bujqësinë e blegtorinë

Rritet shuma në planifikimin buxhetor për bujqësinë e blegtorinë

Në dëgjim e pestë publik që Komuna e Prishtinës e organizo...

Rekordi i bankave, 700 mijë € fitime ditore

Rekordi i bankave, 700 mijë € fitime ditore

Bankat komerciale kosovare po realizojnë fitime marramendë...

Klubi gjerman i qitjes i thotë kampionit musliman të heqë dorë nga titulli

Klubi gjerman i qitjes i thotë kampionit musliman të heqë dorë nga titulli

Federata Historike Gjermane e Qitjes tha se vetë...

Hendbolli më fal kënaqësi

Hendbolli më fal kënaqësi

Dëshira e madhe e të rinjeve për tu mar me sport...

Aleanca KuqeZi protestë para FSHF dhe FKF: Duam, 'Një Komb, Një Kombëtare'

Aleanca KuqeZi protestë para FSHF dhe FKF: Duam, 'Një Komb, Një Kombëtare'

Aleanca KuqeZi dje në të njëjtën orë në Tiranë d...

Vokrri i lirë, rasti në gjyq

Vokrri i lirë, rasti në gjyq

Pas 48 orësh sa qëndroi në paraburgim, Fadil Vok...

Në St.Gallen të Zvicrës vritet një shqiptar nga Presheva

Në St.Gallen të Zvic…

Një shqiptar rreth 48 vjeç është vrarë dje në or...

Studentja myslimane u vra në Angli për shami

Studentja myslimane …

Një studente PhD nga Arabia Saudite është goditu...

Humb jetën tragjikisht Besim Gara

Humb jetën tragjikis…

Ka humbur jetën tragjikisht në ujërat e Adriatik...

Një i ri nga Presheva humb jetën te 'brana' e Rahovicës

Një i ri nga Preshev…

Sami Shabani nga Presheva sot ne oret e para te ...

Parandaloni ndikimin negativ të televizionit

Parandaloni ndikimin…

Si të bëhet shikimi i TV-së veprimtari e dobishm...

Alkooli vret një person në çdo 10 sekonda

Alkooli vret një per…

Sëmundjet ngjitëse, aksidentet në komunikacion, ...

Ato lindën duke mbajtur dorën e njëra – tjetrës

Ato lindën duke mbaj…

Dy vogëlushe binjake që vuanin nga një sëmundje ...

Java Evropiane e vaksinimit - Njësia e vaksinimit në QKMF të Prishtinës

Java Evropiane e vak…

Me rastin e javës evropiane të vaksinimit, sot, ...

Google përkujtoi filozofin e famshëm mysliman Ibn Ruzhdi

Google përkujtoi fil…

Google, makina gjigante e kërkimit, përkujtoi 88...

Ky është Iphone 6

Ky është Iphone 6

Apple do të zbulojë modelin e radhës të serive p...

Facebook largon nga tregu aplikacion e veçantë për Poke

Facebook largon nga …

Me siguri se ju kujtohet aplikacioni Poke i Face...

iOS 8 pritet të vijë me ndryshime rrënjësore për iPhone dhe iPad

iOS 8 pritet të vijë…

Apple pritet të riformulojë aplikacionin e harta...

Bota Shqiptare

Art & Kulturë

Pandi Toçe, njeriu i heshtur i veprave sublime

20 August, 2014

Pandi Toçe, njeriu i heshtur i veprave sublime

Flasin: Luftar Paja dhe Pëllumb Dervishi Përgaditi: Albert ZHOLI Megjithëse,...

Origjina e një mbiemëri - Sprovë në një fushë të shkencës

17 August, 2014

Origjina e një mbiemëri - Sprovë në një fushë të shkencës

Fjala Kota - fjalë e kahershme e Gjuhës Shqipe Nga: Harallamb Kota - Para mja...

Së shpejti: Panairi i librit, 'Ulqini-2014'

16 August, 2014

Së shpejti: Panairi i librit, 'Ulqini-2014'

Nga: Prof.Murat Gecaj , publicist e studiues-Tiranë - Përmes një e-maili në In...

Një libër poetik me tematikë, mbresa, emocione, figuracion, ndjeshmëri

16 August, 2014

Një libër poetik me tematikë, mbresa, emocione, figuracion, ndjeshmëri

"Poezi aktorësh" një libër poetik i aktores dhe regjisores Eliona Thomaraj "P...

Reflektim i jetës dhe i mërgimit përmes vargut poetik

15 August, 2014

Reflektim i jetës dhe i mërgimit përmes vargut poetik

Një vështrim i shkurtër, librit "JETA YLBER NGJYRASH" të autorës së re Teuta S...

Nacionalizma si aspekt shoqëror në një roman historik

14 August, 2014

Nacionalizma si aspekt shoqëror në një roman historik

„Gjithmonë është gjendur një laps që të shkruaj për të ardhmen, por kurrë nuk ...

Bota Shpirtërore

Përkujtime

Përkujtim: 16 vjetori i vdekjes së atdhetarit Shefki Reka

19 August, 2014

Përkujtim: 16 vjetori i vdekjes së atdhetarit Shefki Reka

Portret i përgatitur nga Jakup Reka SHEFKI REKA lindi në Kaçanik më 10 Janar ...

Shaban Cakolli, poet e promotor, na mungon

03 August, 2014

Shaban Cakolli, poet e promotor, na mungon

Nga Rami Laçi - Poet e publicist, promovues i letrarëve të rinj dhe aktivist i...

Horroskopi për vitin 2014 - 2015

Koncepte të shkurtëra mbi disa ndalesa

Ç'është ABORTI?! Ç’është ALKOOLI?! Ç'është AMORALITETI?! Ç’është BIXHOZI?! Ç’është DROGA?! Ç’është DUHANI?!
Ç’është KAMATA?! Ç’është MUZIKA?! Ç'është TRAFIKIMI?! Ç'është VËLLAVRASJA?! Ç’është VETËVRASJA?! Ç’është VJEDHJA?!

***** Lexo -- Libra Shqip -- Kliko në foto *****

Ismet Jonuzi - Krosi - Golgota Shqiptare (Pjes 1) Skënder Hushi - THOTI I pavdekshëm na zbulon Atlantidën James W. Pandeli - Oh Shqipëri, Shqipëria ime e mjerë.... Arben LLalla - Demografia e Viseve Shqiptar në Greqinë e Veriut Jakov Milaj - Raca Shqiptare

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Autor të ndryshëm