Menu
Njoftim për të pame (Sanije Zuka)

Njoftim për të pame (Sanije Zuka)

Lajmërojmë vdekjen e nënës tonë të dashur, Sanije Zuka. (10.10.1943 - 09.08.2014) nga fshati Pozheran i Vitisë. Njoftojmë të afërmit, miqtë, farefisin, dashamirët dhe të njohurit tanë se me datë: 21. 09. 2014 (e dielë), nga ora 10.00 deri në ora ...

  1. Ekonomi
  2. Sport
  3. Kronikë
  4. Shëndeti
  5. Teknologji
'Vala' nuk lëshon kuponë fiskalë

'Vala' nuk lëshon kuponë fiskalë

Operatori publik i telefonisë mobile "Vala" edhe më tutje ...

Çdo cent i qytetarëve do të shkojë në investime

Çdo cent i qytetarëve do të shkojë në investime

Qeverisja aktuale e Gjilanit është më aktivja që nga paslu...

Shtrenjtimi i rrymës, 'largon' bizneset nga Kosova

Shtrenjtimi i rrymës, 'largon' bizneset nga Kosova

Drejtuesit e Odës Ekonomike të Kosovës dhe ekspertë të eko...

Ish punëtorët e 'Tregu'-të në javën e katërt të protestave

Ish punëtorët e 'Tregu'-të në javën e katërt të protestave

Ish-punëtorët e Ndërmarrjes Shoqërore "Tregu" kanë hyrë në...

Një ekip i futbollit, trajneri dhe udhëheqësia përqafuan Islamin në Dubai

Një ekip i futbollit, trajneri dhe udhëheqësia përqafuan Islamin në Dubai

Një ekip futbolli nga Kameruni, duke përfshirë t...

Lojtarët muslimanë refuzuan të paraqiten në foto me gotë birre me Bajernin

Lojtarët muslimanë refuzuan të paraqiten në foto me gotë birre me Bajernin

Lojtari ndërkombëtar i Marokut, Mehdi Beantia, i...

Klubi gjerman i qitjes i thotë kampionit musliman të heqë dorë nga titulli

Klubi gjerman i qitjes i thotë kampionit musliman të heqë dorë nga titulli

Federata Historike Gjermane e Qitjes tha se vetë...

Hendbolli më fal kënaqësi

Hendbolli më fal kënaqësi

Dëshira e madhe e të rinjeve për tu mar me sport...

Në St.Gallen të Zvicrës vritet një shqiptar nga Presheva

Në St.Gallen të Zvic…

Një shqiptar rreth 48 vjeç është vrarë dje në or...

Studentja myslimane u vra në Angli për shami

Studentja myslimane …

Një studente PhD nga Arabia Saudite është goditu...

Humb jetën tragjikisht Besim Gara

Humb jetën tragjikis…

Ka humbur jetën tragjikisht në ujërat e Adriatik...

Një i ri nga Presheva humb jetën te 'brana' e Rahovicës

Një i ri nga Preshev…

Sami Shabani nga Presheva sot ne oret e para te ...

Parandaloni ndikimin negativ të televizionit

Parandaloni ndikimin…

Si të bëhet shikimi i TV-së veprimtari e dobishm...

Alkooli vret një person në çdo 10 sekonda

Alkooli vret një per…

Sëmundjet ngjitëse, aksidentet në komunikacion, ...

Ato lindën duke mbajtur dorën e njëra – tjetrës

Ato lindën duke mbaj…

Dy vogëlushe binjake që vuanin nga një sëmundje ...

Java Evropiane e vaksinimit - Njësia e vaksinimit në QKMF të Prishtinës

Java Evropiane e vak…

Me rastin e javës evropiane të vaksinimit, sot, ...

 Këta janë, sot për sot, smartphone-t më të mirë në botë

Këta janë, sot për …

19. BlackBerry Q10Nëse je ende i dhënë pas idesë...

Google përkujtoi filozofin e famshëm mysliman Ibn Ruzhdi

Google përkujtoi fil…

Google, makina gjigante e kërkimit, përkujtoi 88...

Ky është Iphone 6

Ky është Iphone 6

Apple do të zbulojë modelin e radhës të serive p...

Facebook largon nga tregu aplikacion e veçantë për Poke

Facebook largon nga …

Me siguri se ju kujtohet aplikacioni Poke i Face...

Bota Shqiptare

Art & Kulturë

Avdi Ibrahimi - Sfidë për mëmëdhenë

16 September, 2014

Avdi Ibrahimi - Sfidë për mëmëdhenë

Shkruan: Zeqir Gërvalla - Asgjë s’është vetëm e njërit, të gjitha janë të përb...

Në këtë Roman ndërthuren jeta dhe veprimtaria e mbi 90 personazheve

16 September, 2014

Në këtë Roman ndërthuren jeta dhe veprimtaria e mbi 90 personazheve

Prolog për librin e ri të autorit Danel Cana Nga Albert Z. ZHOLI - Libri i ri...

Udhëtimet artistike të fantazisë në 'Lumenj ëndrrash'

14 September, 2014

Udhëtimet artistike të fantazisë në 'Lumenj ëndrrash'

Zef Mulaj: "Pieni di sogni i fiumi" (Lumenj ëndrrash), SIMPLE, Macerata, Itali...

Shefqet Dibrani, politika dhe letërsia

14 September, 2014

Shefqet Dibrani, politika dhe letërsia

Refleksion letrar: Shefqet Dibrani: „Sfidë për Demokracinë I - II" (monografi)...

Shtëpia e Diktatorit Hoxha dhe Mauzoleumi i Leninit

11 September, 2014

Shtëpia e Diktatorit Hoxha dhe Mauzoleumi i Leninit

Nga Albert Z. ZHOLI - Pardje, pas shumë vitesh, prita në Rinas një mikun tim, ...

Çmimi Nobel për Letërsi

10 September, 2014

Çmimi Nobel për Letërsi

Historik i shkurtër dhe mendimet ndryshe nga ai i Akademisë së Shkencave të Su...

Përkujtime

Horroskopi për vitin 2014 - 2015

Koncepte të shkurtëra mbi disa ndalesa

Ç'është ABORTI?! Ç’është ALKOOLI?! Ç'është AMORALITETI?! Ç’është BIXHOZI?! Ç’është DROGA?! Ç’është DUHANI?!
Ç’është KAMATA?! Ç’është MUZIKA?! Ç'është TRAFIKIMI?! Ç'është VËLLAVRASJA?! Ç’është VETËVRASJA?! Ç’është VJEDHJA?!

***** Lexo -- Libra Shqip -- Kliko në foto *****

Ismet Jonuzi - Krosi - Golgota Shqiptare (Pjes 1) Skënder Hushi - THOTI I pavdekshëm na zbulon Atlantidën James W. Pandeli - Oh Shqipëri, Shqipëria ime e mjerë.... Arben LLalla - Demografia e Viseve Shqiptar në Greqinë e Veriut Jakov Milaj - Raca Shqiptare

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Autor të ndryshëm