Menu
Kush ndikoi në emërimin e Shpëtim Idrizit?

Kush ndikoi në emërimin e Shpëtim Idrizit?

Shefi i qeverisë së Turqisë Taip Erdogan, gjatë vizitës së tij një ditore në Shqipëri më 11 maj 2015, bëri një takim 30 minutash kokë më kokë me kryetarin e PDIU-së Shpëtim Idrizi. Të vetmin që e takoi me statusin si kryetar partie ishte Shpëtim Id...

  1. Ekonomi
  2. Sport
  3. Kronikë
  4. Shëndeti
  5. Teknologji
AAB organizoi tryezën në temën "Trendet aktuale ekonomike në Kosovë"

AAB organizoi tryezën në temën "Trendet aktuale ekonomike në Kosovë"

Në kuadër të Manifestimit "Ditët e AAB-së, 2015", Fakultet...

Prezantimi i gjendjes së punëtorëve në kompanitë e ndërtimit‏

Prezantimi i gjendjes së punëtorëve në kompanitë e ndërtimit‏

Sot më 1 maj 2015, Qendra për Hulumtim, Dokumentim dhe Pub...

Kryetari Ahmeti priti në takimi kryetarin e Odës Ekonomike të Kosovës, Safet Gërxhaliun

Kryetari Ahmeti priti në takimi kryetarin e Odës Ekonomike të Kosovës, Safet Gërxhaliun

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti u takua me...

Kryetari Ahmeti priti në takim kampionët‏

Kryetari Ahmeti priti në takim kampionët‏

Lojtarët dhe drejtuesit e ​"Sigal Prishtinës", u...

Së shpejti: Bokseri serb Golubovic përballë pitbullit shpiptar

Së shpejti: Bokseri serb Golubovic përballë pitbullit shpiptar

Bokseri i njohur kosovar Agim Giovanni Abdullahu...

Vokrri dorëzon zyrtarisht aplikimin për anëtarësim e Kosovës në UEFA

Vokrri dorëzon zyrtarisht aplikimin për anëtarësim e Kosovës në UEFA

-Ne seline e UEFA-s ne Nyon të Zvcrës pas dy orë...

Berna, emra shqiptarësh jo në listat e pastrimeve të parave në Zvicër

Berna, emra shqiptar…

Zyra për pastrimin e parave (MROS) raporton se j...

Vazhdon eksodi: Kapen 22 shqiptarë në kamion frigoriferi, synonin Britaninë

Vazhdon eksodi: Kape…

Policia franceze ka ndaluar rreth 22 klandestinë...

Deputeti serb kërkohet nga Interpoli për krime në Kosovë

Deputeti serb kërkoh…

Interpoli ka futur ne listen e te kerkuarve nje ...

Viktima e dytë e ekzodit kosovar: Vdes në Hungari voglushja dyvjeçare nga Vitia

Viktima e dytë e ekz…

Voglushja dyvjeçare nga Vitia ishtë viktima e dy...

Miti i një diete të mirëbalancuar

Miti i një diete të …

Dietologia Anila Kalleshi sjell të dhëna të holl...

Dr. Hoxha: Vdekshmëria e foshnjave në 2014 vetëm 10 promil

Dr. Hoxha: Vdekshmër…

Duke krahasuar shkallën e vdekshmërisë së foshnj...

Dhjamosja, faktor risku për shfaqjen e gjendjeve patologjike

Dhjamosja, faktor ri…

Obeziteti është një faktor rreziku së bashku me ...

Më shqetëson burri, se është bërë musliman

Më shqetëson burri, …

Përshëndetje, doktor Demiri! Jam prej 8 vjetësh e ...

Shqipja në Beograd mungon, kurse në Gjenevë gjuhë zyrtare, në panairin ndërkombëtar

Shqipja në Beograd m…

"Shqipja ne Beograd mungon, kurse ne Gjenevë gju...

Trigonom lanson aplikacionin edukativ të radhës - “Numrat”

Trigonom lanson apli…

Për fëmijët nuk ka qenë asnjëherë më i lehtë dhe...

 Këta janë, sot për sot, smartphone-t më të mirë në botë

Këta janë, sot për …

19. BlackBerry Q10Nëse je ende i dhënë pas idesë...

Google përkujtoi filozofin e famshëm mysliman Ibn Ruzhdi

Google përkujtoi fil…

Google, makina gjigante e kërkimit, përkujtoi 88...

Bota Shqiptare

Art & Kulturë

Koncepti i moderacionit në islam

20 May, 2015

Koncepti i moderacionit në islam

Akademia e AIITC "Popuj dhe kultura" zhvillon takimin e shtatë Koncepti i mod...

Ndjenja lirike në “Një shi prej bryme”

20 May, 2015

Ndjenja lirike në “Një shi prej bryme”

Libri i 117-të i poetit  Kosovar Adem Zaplluzha, “Një shi prej bryme”, ndryshe...

Njihuni me gazetën "Beslidhja Gorare"

20 May, 2015

Njihuni me gazetën "Beslidhja Gorare"

Shpesh kemi dëgjuar të flitet dhe të shkruhet për “Besëlidhjen e Lezhës”(1444)...

AAB nderoi me Çmimin “Ali Podrimja”, mikun e madh të shqiptarëve, shkrimtarin malazez Jevrem Bërkoviq

16 May, 2015

AAB nderoi me Çmimin “Ali Podrimja”, mikun e madh të shqiptarëve, shkrimtarin malazez Jevrem Bërkovi…

Në një ceremoni solemne, ku morën pjesë krerët më të lartë të institucioneve t...

Asqeriu ynë i palodhur

16 May, 2015

Asqeriu ynë i palodhur

Me rastin e dekorimit: "Mirënjohje e Labërisë" Nga Sulo Hasim Tahiraj - E kam...

Momente mallëngjimi me 'Nuk flenë as kuajt e dehur'

16 May, 2015

Momente mallëngjimi me 'Nuk flenë as kuajt e dehur'

Në ciklin e parë poetik të librit "Nuk flenë as kuajt e dehur", me titull "Më ...

Bota Shpirtërore

Përkujtime

Saliu dhe Agimi të përjetshëm në kujtesën e kombit

20 May, 2015

Saliu dhe Agimi të përjetshëm në kujtesën e kombit

Shkruan: Idriz Zeqiraj - Shqiptarët e Kosovës kaq shumë i goditi lufta dhe pas...

U shua veprimtari i hershëm i LDK-së, Marjan Tunaj

20 May, 2015

U shua veprimtari i hershëm i LDK-së, Marjan Tunaj

E nderuara Familje Tunaj, Me hidhërim të madh mësuam për shuarjen fizike, të ...

Horroskopi për vitin 2014 - 2015

***** Lexo -- Libra Shqip -- Kliko në foto *****

Flora Peci - Kosova e kullave të heshtura Brahim Avdyli - Vetëvrasja e një poeti - Dramë Televizive Adem Zaplluzha - Ajo nuk erdhi sonte Mimoza Agalliu - Shtatorja e kurorës Dr. Sc. Hamdi Mediu - Kontributi i Nexhmedin B. Sezairit në organizatën Nacional Demokratike Shqiptare

Ismet Jonuzi - Krosi - Golgota Shqiptare (Pjes 1) Skënder Hushi - THOTI I pavdekshëm na zbulon Atlantidën James W. Pandeli - Oh Shqipëri, Shqipëria ime e mjerë.... Arben LLalla - Demografia e Viseve Shqiptar në Greqinë e Veriut Jakov Milaj - Raca Shqiptare

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Autor të ndryshëm