Menu
Në Ditën Ndërkombëtare Kundër Duhanit, një duhanpirës më pak!‏

Në Ditën Ndërkombëtare Kundër Duhanit, një duhanpirës më pak!‏

Me rastin e Ditës Ndërkombëtare Kundër Duhanit, në kuadër të projektit të përbashkët të Drejtorisë së Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale dhe Drejtorisë së Arsimit për edukimin dhe promovimin e shëndetit, në shkollën "Model" u mbajt një ligjëratë m...

  1. Ekonomi
  2. Sport
  3. Kronikë
  4. Shëndeti
  5. Teknologji
AAB organizoi tryezën në temën "Trendet aktuale ekonomike në Kosovë"

AAB organizoi tryezën në temën "Trendet aktuale ekonomike në Kosovë"

Në kuadër të Manifestimit "Ditët e AAB-së, 2015", Fakultet...

Prezantimi i gjendjes së punëtorëve në kompanitë e ndërtimit‏

Prezantimi i gjendjes së punëtorëve në kompanitë e ndërtimit‏

Sot më 1 maj 2015, Qendra për Hulumtim, Dokumentim dhe Pub...

Kryetari Ahmeti priti në takimi kryetarin e Odës Ekonomike të Kosovës, Safet Gërxhaliun

Kryetari Ahmeti priti në takimi kryetarin e Odës Ekonomike të Kosovës, Safet Gërxhaliun

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti u takua me...

Kryetari Ahmeti priti në takim kampionët‏

Kryetari Ahmeti priti në takim kampionët‏

Lojtarët dhe drejtuesit e ​"Sigal Prishtinës", u...

Së shpejti: Bokseri serb Golubovic përballë pitbullit shpiptar

Së shpejti: Bokseri serb Golubovic përballë pitbullit shpiptar

Bokseri i njohur kosovar Agim Giovanni Abdullahu...

Vokrri dorëzon zyrtarisht aplikimin për anëtarësim e Kosovës në UEFA

Vokrri dorëzon zyrtarisht aplikimin për anëtarësim e Kosovës në UEFA

-Ne seline e UEFA-s ne Nyon të Zvcrës pas dy orë...

Berna, emra shqiptarësh jo në listat e pastrimeve të parave në Zvicër

Berna, emra shqiptar…

Zyra për pastrimin e parave (MROS) raporton se j...

Vazhdon eksodi: Kapen 22 shqiptarë në kamion frigoriferi, synonin Britaninë

Vazhdon eksodi: Kape…

Policia franceze ka ndaluar rreth 22 klandestinë...

Deputeti serb kërkohet nga Interpoli për krime në Kosovë

Deputeti serb kërkoh…

Interpoli ka futur ne listen e te kerkuarve nje ...

Viktima e dytë e ekzodit kosovar: Vdes në Hungari voglushja dyvjeçare nga Vitia

Viktima e dytë e ekz…

Voglushja dyvjeçare nga Vitia ishtë viktima e dy...

Miti i një diete të mirëbalancuar

Miti i një diete të …

Dietologia Anila Kalleshi sjell të dhëna të holl...

Dr. Hoxha: Vdekshmëria e foshnjave në 2014 vetëm 10 promil

Dr. Hoxha: Vdekshmër…

Duke krahasuar shkallën e vdekshmërisë së foshnj...

Dhjamosja, faktor risku për shfaqjen e gjendjeve patologjike

Dhjamosja, faktor ri…

Obeziteti është një faktor rreziku së bashku me ...

Më shqetëson burri, se është bërë musliman

Më shqetëson burri, …

Përshëndetje, doktor Demiri! Jam prej 8 vjetësh e ...

4 NINJA presin lëvizjen tuaj!

4 NINJA presin lëviz…

Katër NINJA duan të nisen në mision – por, për t...

Shqipja në Beograd mungon, kurse në Gjenevë gjuhë zyrtare, në panairin ndërkombëtar

Shqipja në Beograd m…

"Shqipja ne Beograd mungon, kurse ne Gjenevë gju...

Trigonom lanson aplikacionin edukativ të radhës - “Numrat”

Trigonom lanson apli…

Për fëmijët nuk ka qenë asnjëherë më i lehtë dhe...

 Këta janë, sot për sot, smartphone-t më të mirë në botë

Këta janë, sot për …

19. BlackBerry Q10Nëse je ende i dhënë pas idesë...

Bota Shqiptare

Art & Kulturë

Ansambli Kaltërsia, një vatër talentesh

29 May, 2015

Ansambli Kaltërsia, një vatër talentesh

Nga Qazim Shehu - Njohja me Et'hem Gegën, president i Ansamblit Kaltërsia u bë...

Statusi i shkrimtarit sot

29 May, 2015

Statusi i shkrimtarit sot

Nga Flori Bruqi - Jorge Francisco Isidoro Luis Borges do t'i mjaftonte vetëm n...

"Iliria, atdheu i parë i shqiptarëve" i Harallamb Kota libër që më intrigoi

27 May, 2015

"Iliria, atdheu i parë i shqiptarëve" i Harallamb Kota libër që më intrigoi

Nga Prof. Sulejman Muça - Kam kohë që e lexoj me vëmendje studiuesin Harallamb...

"Yjet e ngrira të kujtesës", të autorit Adem Zaplluzha

27 May, 2015

"Yjet e ngrira të kujtesës", të autorit Adem Zaplluzha

Nga Dedë Preqi - Pas një suksesi evident që arriti autori Zaplluzha me librin ...

"Iliria, atdheu i parë i shqiptarëve" një libër atdhetar

26 May, 2015

"Iliria, atdheu i parë i shqiptarëve" një libër atdhetar

"Iliria, atdheu i parë i shqiptarëve", është libri i fundit publicistik (histo...

Zëri i largët i shiut, që na "lag" nga afër

26 May, 2015

Zëri i largët i shiut, që na "lag" nga afër

"Zëri i largët i shiut" i Adem Zaplluzhës Nga Përparim Hysi - Më erdhi me por...

Bota Shpirtërore

Përkujtime

Horroskopi për vitin 2014 - 2015

***** Lexo -- Libra Shqip -- Kliko në foto *****

Flora Peci - Kosova e kullave të heshtura Brahim Avdyli - Vetëvrasja e një poeti - Dramë Televizive Adem Zaplluzha - Ajo nuk erdhi sonte Mimoza Agalliu - Shtatorja e kurorës Dr. Sc. Hamdi Mediu - Kontributi i Nexhmedin B. Sezairit në organizatën Nacional Demokratike Shqiptare

Ismet Jonuzi - Krosi - Golgota Shqiptare (Pjes 1) Skënder Hushi - THOTI I pavdekshëm na zbulon Atlantidën James W. Pandeli - Oh Shqipëri, Shqipëria ime e mjerë.... Arben LLalla - Demografia e Viseve Shqiptar në Greqinë e Veriut Jakov Milaj - Raca Shqiptare

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Autor të ndryshëm