Menu
Aktivistët e opozitës së bashkuar vendosën sot mbi rrethojat e Qeverisë mbishkrimin "PËR REPUBLIKËN"

Aktivistët e opozitës së bashkuar vendosën sot mbi rrethojat e Qeverisë mbishkrimin "PËR REPUBLIKËN"

Përgjatë këtij aktiviteti, Nënkryetarja e VETËVENDOSJE!-s, Fatmire Mulhaxha-Kollçaku, deputetja e AAK-së Time Kadriaj, si dhe Kryetari i degës së Nismës në Prishtinë, Shyqyri Bytyqi, u bën thirrje të gjithë qytetarëve të Republikës së Kosovës që të...

  1. Ekonomi
  2. Sport
  3. Kronikë
  4. Shëndeti
  5. Teknologji
Takime informuese për bizneset e vogla që dëshirojnë të përfitojnë nga grantet‏

Takime informuese për bizneset e vogla që dëshirojnë të përfitojnë nga grantet‏

Në Komunën e Prishtinës rreth 100 biznese do të përfitojnë...

AAB organizoi tryezën në temën "Trendet aktuale ekonomike në Kosovë"

AAB organizoi tryezën në temën "Trendet aktuale ekonomike në Kosovë"

Në kuadër të Manifestimit "Ditët e AAB-së, 2015", Fakultet...

Prezantimi i gjendjes së punëtorëve në kompanitë e ndërtimit‏

Prezantimi i gjendjes së punëtorëve në kompanitë e ndërtimit‏

Sot më 1 maj 2015, Qendra për Hulumtim, Dokumentim dhe Pub...

Ndahen rekuizita për klubet sportive të kryeqytetit‏

Ndahen rekuizita për klubet sportive të kryeqytetit‏

Drejtoresha e Drejtorisë së Kulturës, Rinisë dhe...

Kryetari Ahmeti priti në takim nënkampionen botërore të boksit, Donjeta Sadiku‏

Kryetari Ahmeti priti në takim nënkampionen botërore të boksit, Donjeta Sadiku‏

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ...

FIFA, pas dy vitesh flasim për Kosovë

FIFA, pas dy vitesh flasim për Kosovë

Skandalet e fundit në shtëpinë më të madhe të fu...

Kryetari Ahmeti priti në takim kampionët‏

Kryetari Ahmeti priti në takim kampionët‏

Lojtarët dhe drejtuesit e ​"Sigal Prishtinës", u...

Berna, emra shqiptarësh jo në listat e pastrimeve të parave në Zvicër

Berna, emra shqiptar…

Zyra për pastrimin e parave (MROS) raporton se j...

Vazhdon eksodi: Kapen 22 shqiptarë në kamion frigoriferi, synonin Britaninë

Vazhdon eksodi: Kape…

Policia franceze ka ndaluar rreth 22 klandestinë...

Deputeti serb kërkohet nga Interpoli për krime në Kosovë

Deputeti serb kërkoh…

Interpoli ka futur ne listen e te kerkuarve nje ...

Viktima e dytë e ekzodit kosovar: Vdes në Hungari voglushja dyvjeçare nga Vitia

Viktima e dytë e ekz…

Voglushja dyvjeçare nga Vitia ishtë viktima e dy...

"Shëtitja e shëndetshme" tek Anila Kalleshi

"Shëtitja e shë…

GravitySlim është "shëtitja e shëndetshme" në sh...

Sheqeri - E vërteta e ëmbël

Sheqeri - E vërteta …

Nga Anila Kalleshi-dietologe Trupi njerëzor ësh...

Le të ndihmojmë zemrën nëpërmjet dietës

Le të ndihmojmë zemr…

Një ushqyerje "e lehtë" të ndihmon të kontrollos...

Miti i një diete të mirëbalancuar

Miti i një diete të …

Dietologia Anila Kalleshi sjell të dhëna të holl...

4 NINJA presin lëvizjen tuaj!

4 NINJA presin lëviz…

Katër NINJA duan të nisen në mision – por, për t...

Shqipja në Beograd mungon, kurse në Gjenevë gjuhë zyrtare, në panairin ndërkombëtar

Shqipja në Beograd m…

"Shqipja ne Beograd mungon, kurse ne Gjenevë gju...

Trigonom lanson aplikacionin edukativ të radhës - “Numrat”

Trigonom lanson apli…

Për fëmijët nuk ka qenë asnjëherë më i lehtë dhe...

 Këta janë, sot për sot, smartphone-t më të mirë në botë

Këta janë, sot për …

19. BlackBerry Q10Nëse je ende i dhënë pas idesë...

Bota Shqiptare

Sadik Leci, i njohur në popull si Dik Leci, ishte një burrë i urtë i guximshëm, i shkathtë dhe njeri i zoti

10 October, 2015

Sadik Leci, i njohur në popull si Dik Leci, ishte një burrë i urtë i guximshëm, i shkathtë dhe njeri…

Shkruan: Xhafer Leci - Diku, pas përfundimit të LDB-re ka shpëtuar nga pushkat...

Jeta dhe vepra e Bahtijar Bislimaj

25 September, 2015

Jeta dhe vepra e Bahtijar Bislimaj

Përgaditi: Avdi Ibrahimi - Të parët e Bahtijarit kanë qenë fshatar të zbritur ...

Babë e bir takohen në vijë të frontit

13 September, 2015

Babë e bir takohen në vijë të frontit

Nga Esad Gjonbalaj - Lufta e Kosovës mbarte në vete ngjarje dhe momente që në ...

Art & Kulturë

Promovim dinjitoz  i veprave të Profesor Pllanës

23 November, 2015

Promovim dinjitoz i veprave të Profesor Pllanës

Shkruan: Hysni SYLA - Në Shtëpinë e kulturës "Rexhep Mitrovica" në Mitrovicë, ...

Një roman me vlera të qënësishme

22 November, 2015

Një roman me vlera të qënësishme

Refleksione për romanin “Për një mëngjes ndryshe” të Albina Idrizit Nga Prof....

Daja, me librin "Rizgjimi i Arbërisë"....

19 November, 2015

Daja, me librin "Rizgjimi i Arbërisë"....

Nga: Murat Gecaj - Siç është bërë e njohur nga shtypi i shkruar e ai elektroni...

Libroteka e AIITC prezanton librin "Leximi i mendjes së muslimanit"

19 November, 2015

Libroteka e AIITC prezanton librin "Leximi i mendjes së muslimanit"

Cikli "Bisedë me autorin", i organizuar nga Libroteka e Institutit Shqiptar të...

”Magjia femërore”, një libër që hyjnizon femrën

19 November, 2015

”Magjia femërore”, një libër që hyjnizon femrën

Përgaditi: Albert Z. ZHOLI - Para disa ditësh u promovua libri me intervista, ...

Poet i vargut të atdhedashurisë

18 November, 2015

Poet i vargut të atdhedashurisë

Nga Xhevahir Cirongu - Vëllimi poetik i autorit Halil Preniqi të titulluar ''B...

Bota Shpirtërore

Përkujtime

Në shenjë nderimi-përkujtimi për invalidin e luftës

24 November, 2015

Në shenjë nderimi-përkujtimi për invalidin e luftës

Pak fjalë për të kaluarën e Xhemës së ndjerë, ndjesë pastë, dhe familjen tonë....

"Iku djali, që na bëri dritë"

15 November, 2015

"Iku djali, që na bëri dritë"

15-vjetori i ndarjes nga jeta Filadelfia-SHBA: Mbrëmje përkujtimore, në nderi...

Horroskopi për vitin 2014 - 2015

***** Lexo -- Libra Shqip -- Kliko në foto *****

Flora Peci - Kosova e kullave të heshtura Brahim Avdyli - Vetëvrasja e një poeti - Dramë Televizive Adem Zaplluzha - Ajo nuk erdhi sonte Mimoza Agalliu - Shtatorja e kurorës Dr. Sc. Hamdi Mediu - Kontributi i Nexhmedin B. Sezairit në organizatën Nacional Demokratike Shqiptare

Ismet Jonuzi - Krosi - Golgota Shqiptare (Pjes 1) Skënder Hushi - THOTI I pavdekshëm na zbulon Atlantidën James W. Pandeli - Oh Shqipëri, Shqipëria ime e mjerë.... Arben LLalla - Demografia e Viseve Shqiptar në Greqinë e Veriut Jakov Milaj - Raca Shqiptare

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin Kliko dhe lexo librin

Autor të ndryshëm